Арсенал успя да измъкне победата над Евертън на собствения си стадион "Емирейтс" с 3:2, в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна по страхотен начин за гостите, които успяха да поведат в резултата още в 1-ата минута. Доминик Калвърт-Люин овладя отскочила топка в наказателното поле и я прати в мрежата със ефектна задна ножица.

Алекс Иуоби можеше да накаже бившия си отбор в 9-ата минута, но изстрелът му мина близо до лявата греда.

Арсенал се върна в мача в 27-ата минута. Нкетия успя да засече по перфектен начин центриране на Букайо Сака в наказателното поле и да върне равенството на "Емирейтс".

6 минути по-късно "артилеристите" направиха пълен обрат. Давид Луис изведе капитана си Пиер-Емерик Обамеянг на чиста позиция, а габонецът преодоля лесно Джордан Пикфорд за 2:1.

Уулвърхемптън се справи лесно с Норич

Диего Жота се отличи с два гола, Раул Хименс вкара третото попадение

"Карамелите" обаче не си бяха казали последната дума през първото полувреме и дълбоко в добавеното време успяха да изравнят. Йери Мина успя да отклони топката към Ричарлисон, който от своя страна скочи и засече топката във вратата на Лено.

Второто полувреме пък започна по перфектния начин за възпитаниците на Микел Артета. Никола Пепе центрира в наказателното поле, където Обамеянг се ориентира най-добре и насочи топката с глава във вратата на Евертън, оставяйки Пикфорд безпомощен.

В 78-ата минута Ричарлисон можеше отново да върне равенството след добър удар по трева, но Лено внимаваше и отрази удара.

Манчестър Юнайтед излезе на пето място след класическа победа срещу Уотфорд

Бруно Фернандеш вкара първия си гол в Англия, ВАР отново беше на страната на "червените" дяволи

10 минутки по-късно Никола Пепе разтресе напречната греда, след като отправи страховит удар.

В 93-ата минута Евертън бе много близо до изравняване, но изстрелът с глава на Люин мина много близо до страничния стълб на Лено.

След 4 дни на Арсенал им предстои реванш с Олимпиакос в двубой от 1/16-финалите на Лига Европа, докато Евертън имат домакинство на Манчестър Юнайтед на 1-ви март.