Арсенал завърши на пето място сезон 2018/19 във Висшата лига. Селекцията на Унай Емери спечели гостуването си на Бърнли с 3:1, но остана на точка от заемащия последната възможна позиция в Топ 4 - Тотнъм.

Тотнъм си осигури място в Шампионската лига и догодина

Така "топчиите" ще трябва да спечелят задължително турнира Лига Европа, ако догодина желаят да бъдат част от Шампионската лига. На финала в Баку "артилеристите" ще мерят сисли с големия си градски съперник - Челси.

Донякъде и с мисъл за този мач, гостите бяха излезли в експериментален състав, в който личаха имената на Мавропанос (контузил се в 34-ата минута), Уилок и Нкетиа, появил се след паузата.

Юнайтед завърши сезона със загуба на "Олд Трафорд"

След нулево първо полувреме, Арсенал вдигна оборотите и поведе в 52-ата. Обамеянг изскочи зад отбраната на Бърнли и не сгреши сам срещу Том Хийтън. Габонецът впечатли и 10 минути след това, когато на засече от воле центриране на Иуоби на далечната греда, матирало "виненочервените" за втори път.

Още в следващата атака Ашли Барнс върна интригата с попадение, но всичко приключи дълбоко в добавеното от съдията време. Младият талант Нкетиа сбъдна една от мечтите си и вкара гол в Премиър лийг, възползвайки се от нова асистенция на Иуоби.