Отборът на Арсенал временно оглави първото място във Висшата лига. Възпитаниците на Арсен Венгер записаха ценен успех при домакинството си на Борнемут с 2:0. По този начин „топчиите" отново се завърнаха на победния път след фиаското, което претърпяха в събота вечер срещу Саутхямптън (0:4). Отличен мач за лондончани изигра Месут Йозил, който реализира един гол и асистира за попадението на бранителя Габриел. Така Арсенал събра актив от 39 точки на върха, като досегашните водачи от Лестър могат да си върнат първото място, ако утре пречупят кандидат-шампионите от Ман Сити.

Новаците опитаха да респектират своя опонент с дълбока преса в началните минути. Арсенал обаче набързо наложи своето темпо и скоро пред вратата на Боруц стана доста интересно. „Топчиите" главно притесняваха Борнемут при статични положения.

При едно от тях възпитаниците на Арсен Венгер заслужено стигнаха до попадение. В 27-ата минута Месут Йозил центрира от ъглов удар, бранителят Габриел бе останал непокрит и с глава не остави никакъв шанс на съперника.

Осем минути след това, само чудото спаси Борнемут от инкасирането на втори гол. Паулища отново стреля с глава след корнер, този път улучвайки гредата. Ситуацията даде възможност за добавка от страна на Пер Мертезакер, но германецът стори по-трудното и от няма и метър прати коженото кълбо в аут.

Арсенал подсигури успеха си с гол в 63-ата минута на Месут Йозил. Немският национал увенча прекрасното си представяне с майсторско попадение. Бившият играч на Реал (Мадрид) направи елегантно двойно подаване с Жиру, след което с лекота преодоля съпротивата на Артур Боруц.

До края домакините можеха да направят победата си и класическа, но с пропуски се отличиха Жиру, Уолкът и Окслейд-Чембърлейн.

В първия си двубой за новата годината, „артилеристите" се противопоставят на опашкарите от Съндърланд. Борнемут пък ще гостува на сензацията- Лестър.

АРСЕНАЛ-БОРНЕМУТ 2:0

1:0 Габриел (27'), 2:0 Йозил (63')

СТАДИОН: „Емиратс"

СЪДИЯ: Роджър Ийст

АРСЕНАЛ: Чех, Мертезакер, Гибс, Паулища, Чембърс, Бейерин, Йозил, Рамзи, Окслейд-Чембърлейн, Уолкът, Жиру (резерви: Оспина, Дебюши, Кошчелни, Монреал, Кембъл, Ивоби, Рене-Аделаид)

БОРНЕМУТ: Боруц, Франсис, Даниелс, Смит, Кук, Сърман, Гослинг, Артър, Пу, Ритчи, Кинг (резерви: Федеричи, Ранти, Станислас, Томлин, Дистен, Мъри, О'Кейн)

All Goals HD - Arsenal 2-0 Bournemouth - 28-12... by Gol-Live