Уест Хем загуби домакинството си на Арсенал в мач от 16-ия кръг на Висшата лига.

Битката на "Лондон Стейдиъм" завърши при резултат 1:3. За домакините през първото полувреме точен бе Огбона. С попадения на Пепе, Обамеянг и Мартинели обаче "артилеристите" стигнаха до обрата през втората част от сблъсъка.

"Чуковете" остават само на точка от зоната на изпадащите след една победа в 9 срещи и Мануел Пелегрини е на път да стане следващият освободен мениджър в Лигата.

Фреди Люнгберг: Ще се опитам да помогна за преодоляването на трудния период, а останалото зависи от клуба

"Футболистите просто нямат увереност"

Фреди Люнгберг бе с подобен пасив и неговото бъдеще продължава да зависи от множество обстоятелства. Тази вечер обаче той удължи своя престой с поне още една седмица.

Снимка 455425

Източник: EPA/БГНЕС

Уест Хем изненада Челси наскоро. Кризата в защитата на "артилеристите" пък е сериозна и неслучайно домакините излязоха първи напред в резултата.

Това се случи 7 минути преди почивката, когато центриране доведе до разбъркване в полето на гостуващия тим, топката стигна до Огбона, който стреля с глава, кълбото се отби в тялото на Мейтландс-Найлс и влетя в мрежата за 1:0.

Ситуацията бе разгледана със системата за видеоповторение ВАР, но в крайна сметка бе доказано, че Огбона е играл с глава, а не с ръка, каквито бяха съмненията на част от официалните лица.

Само в рамките на 9 игрови минути през второто полувреме обаче гостите стигнаха до крайния успех.

След точно час игра Мартинели се разписа с мощен изстрел по земя, след триходова акция за "артилеристите".

Шест минути след това Пепе препарира стража на съперника с премерен, техничен изстрел по диагонала.

Крайното 1:3 оформи Пиер-Емерик Обамеянг, разписал се след центриране на Пепе в 69-ата минута.

Нападателят продължава да не подписва предлаганите му нови условия от клуба за следващ договор. Ако Арсенал затвърди завръщането си на пътя на победите, таранът може и да промени своето виждане за бъдещата си професионална реализация.

Пиер-Емерик Обамеянг прекрати преговорите с Арсенал за нов договор

Обамеянг прекрати преговорите с Арсенал за нов договор

Настоящият контракт на нападателя изтича след 18 месеца

Във временното класиране Арсенал се изравни с тимовете, борещи се за навлизане в тази част от таблицата, даваща право на евроучастие. Уест Хем остава едва 16-и в подреждането.