Отборът на Сътън Юнайтед отпадна от турнира за Купата на Англия. Неизбежното за "кехлибарено-шоколадовите" се случи, след като те отстъпиха с 0:2 от гранда Арсенал. Селекцията на Арсен Венгер не си даде много зор срещу петодивизионния клуб, но със сигурност спомогна за истинския футболен празник, който се получи в един от южните квартали на английската столица.

"Топчиите" се разписаха по веднъж в двете полувремена. Първото попадение беше дело на мрънкащия за по-голямо игрово време - Лукас Перес. Точка на спора пък сложи Тио Уолкът, който реализира своя юбилеен гол №100 с екипа на любимия си клуб.

Снимка 279536

Нужно е да отбележим, че повече от половината играчи на Сътън Юнайтед не са професионални футболисти. Във формацията се подвизават пощальони, дърводелци, брокери и учители. Двубоят се предаваше на живо по Би Би Си, а за тази магическа вечер домакините ще си заработят близо 250 000 паунда (600 000 лева).

Арсенал изигра едно лежерно първо полувреме, през което не изхаби много сили срещу амбицирания си съперник. Домакините от Сътън поискаха дузпа в 16-ата минута, след като Байли падна в наказателното поле след сблъсък с Монреал. Реферът Майкъл Оливър обаче остана безмълвен.

Снимка 279540

Сякаш от нищото Арсенал успя да поведе в 27-ата минута. Искащият да напусне клуба - Лукас Перес проби по крилото, след което отправи мощно центриране по земя. Бързата топка явно изненада стража на домакините Уорнър, който допусна тя да мине под плонжа му и така резултатът да стане 0:1.

Последваха нови добри възможности за "топчиите", като Уолкът и Айоби нямаха необходимата точност в своите удари.

Малко преди почивката, голямата сензация бе на път да се случи. Резервният страж на Арсенал - Давид Оспина сбърка с подаването си и я "подари" на Мей, който обаче не се възползва и я прати разочароващо в аут.

Снимка 279544

Подновяването на играта натъжи всички фенове на "кехлибарено-шоколадовите". Бърза атака на Арсенал завърши с успоредно подаване на Монреал към Тио Уолкът, който от непосредствена близост нямаше какво да направи, освен да покачи до 0:2. Голът имаше още по-специално значение за капитана на "топчиите", тъй като бе под №100 с екипа на любимия му клуб.

Инкасираното попадение странно защо даде криле на домакините, които погледнаха далеч по-смело към вратата на Арсенал. На два пъти Биаму можеше да се окаже далеч по-добре позициониран в наказателното поле, а пък Гомис пропусна момента и не съумя да отправи изстрел, след като финтира трима души на врага.

Снимка 279539

Публиката обаче ахна от възхищение в 63-ата минута, след като юношата на Арсенал - Дийкън отправи същинска бомба по посока вратата на Давид Оспина и само горната греда спаси гранда от това да получи попадение от петодививизионния клуб.

До края на терена се появи звездата Алексис Санчес, който можеше да сътвори и класиката, но опита да прехвърли прекалено високомерно стража на домакините Уорнър.