Арсенал продължава преследването на отборите от Топ 4. В мач от 23-ия кръг. "Топчиите" разбиха Астън Вила с 5:0 и се изравниха по точки с четвъртия Саутхемптън. Светците обаче играя т по-късно днес.

Арсенал започна двубоя на високи обороти и след няколко пропуска, все пак откри резултата в 8-ата минута. Месут Йозил пусна страхотен пас към Оливие Жиру и французинът не сбърка, останал сам срещу Гузан.

Астън Вила успя да се посъбуди едва след първия половин час, когато шанс се откри пред Бентеке, но ударът му бе блокиран от Мертезакер.

Втората част започна така, както и първата - със страхотно темпо от страна на домакините.

В56-ата мин ролите се размениха - този път Жиру изведе страхотно Йозил и той с удар в срещуположния ъгъл удвои.

Това сякаш прекърши гостите, които съвсем свалиха гарда в 63-ата мин. Тогава Касорла намери Уолкът, той със страхотно първо докосване елиминира защитник, а след това и с майсторски удар не остави шанс на Гузан.

Самият Касорла също се разписа, реализирайки дузпа, свирена за нарушение срещу Акпом.

В самия край на мача Арсенал стигна и до пети гол, дело на Ектор Белерин.

Арсенал - Астън Вила 5:0