Арсенал победи Уотфорд в мач от 3-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите“ се наложиха с 3:1 като гост на „Викаридж Роуд“.

Лондончани вкараха и трите си попадения през първата част, а през вторите 45 минути потрепериха сериозно, за да запазят победата.Това е първи успех за Арсенал от началото на сезона, като до момента в актива им имаше само една точка.

Двубоят започна доста интересно. Още в 8-ата минута съдията Кевин Френд одсъди дузпа след като Амрабат фаулира Санчес в наказателното поле. Зад бялата точка застана Санти Касорла, който не сгреши за 1:0.

Арсенал владееше инициативата като в 24-ата минута Уолкът опита да вкара след подаване на Касорла, но вратарят изби решително. В 40-ата минута Тио Уолкът центрира в наказателното поле, където Санчес успя, макар и трудно, да прати топката зад гол линията, удвоявайки резултата. В самия краяй на полувремето, гостите тотално отчаяха Уотфорд. Санчес центрира към Йозил, който от наказателното поле засече с глава за 3:0.

През втората част, ролите се размениха като домакините тотално пресираха отпуснатите вече лондончани. Все пак Уотфорд успя да стигне само до едно попадение.

В 57-ата минута Роберто Перейра наказа хаос в полето на Арсенал, намалявайки за 1:3. След този мач, Арсенал е на 7-мо място с актив от 4 точки. Уотфорд е на 18-та позиция с едно равенство от три мача и две загуби.