Лондонските Арсенал и Челси не останаха по-назад от шампиона Манчестър Юнайтед и също добавиха по 3 точки в своя актив след края на двубоите си от 23-ия кръг на английската Висша лига. "Артилеристите" победиха Фулъм с 3:0, а отборът на Роман Абрамович се наложи като гост над Бирмингам с 1:0.

Така Арсенал продължава да е с еднакъв актив с "червените дяволи" (54 т.), но е втори в подреждането, заради по-слабата си голова разлика. Трети, на 4 точки от водачите е Челси (50 т.), който запазва шансовете си да атакува върха.

Емануел Адебайор осигури спокойствие за феновете на Арсенал, отбелязвайки два гола още през първото полувреме (19 и 38 мин.), а десетина минути преди последния съдийски сигнал след подаване на Едуардо да Силва Томаш Росицки направи резултата класически с нисък удар в ъгъла на вратата.

"Топчиите" имаха превес през по-голямата част на двубоя и можеха да постигнат и по-убедителна победа. След края на мача мениджърът на Арсенал Арсен Венгер изказа задоволство от игровото поведение на възпитаниците си и изтъкна, че представянето им е било с класа над това, което показаха при изненадващото равенство на свой терен с Бирмингам (1:1) през миналата седмица.

На път да повторят гафа на Арсенал от предходния кръг бяха и футболистите на Челси. Подкрепян от над 26 хил. зрители на стадион "Сейнт Андрюс", Бирмингам беше на прага да поднесе втора поредна изненада, но гол на Клаудио Писаро с глава в 79-ата минута донесе измъчената победа за гостите. Перуанецът се появи на терена като резерва в 29-ата минута, заменяйки получилия контузия Шон-Райт Филипс.

След края на мача мениджърът на Бирмингам Алекс Маклийш беше разочарован от несправедливото според него поражение. "Не заслужавахме да загубим, защото направихме страхотен мач. Не само се защитавахме добре, а и организирахме страхотни атаки, които трябваше да завършат с гол, но днес шансът не беше на наша страна.

Особено много съжалявам за пропуските пред вратата на гостите, които направихме в последните 15 минути на първото полувреме. Въпреки това съм горд с моите момчета, които с представянето си срещу Челси доказаха, че добрите дни за нас тепърва предстоят", заяви Маклийш.

Фулъм - Арсенал 0:3

0:2 Адебайор (19, 38), 0:3 Росицки (81)

Фулъм - Ниеми, Фолц, Хюс, Стефанович, Боканегра, Сеул (61-Хийли), Смертин (78-Куки), Дейвис (46-Булард), Мърфи, дейвис, Демпси

Арсенал - Алмуния, Саня, Сендерос, Галас, Клиши, Хлеб, Фламини, Фабрегас, Росицки, Адебайор, Едуардо