Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 65356

БАШУАЙ! Въпреки трагичното си представяне тази вечер, отборът на Челси все пак получи добра възможност да спаси своята чест. Отбраната на Арсенал проспа едно подаване към резервата Башуай, който остана сам срещу Петър Чех. Безпомощността на "сините" обаче си пролича и в този момент, след като младокът стреля наивно точно в тялото на плонжиралия чешки ветеран.

79′

Алексис Санчес напуска терена под бурните аплодисменти на домакинските фенове.

71′

Другият разочароващ - Еден Азар също напуска терена. Мичи Башуай ще има около 20-ина минути, за да се докаже.

71′

Невероятна проява на Ектор Бейерин, който демонстрира уникалната си бързина, след като догони Педро и майсторски изчисти топката от неговите крака.

70′

Педро Родригес заменя неубедителния Вилиян

69′

Алекс Айоби напуска терена. Арсен Венгер действа стратегически и в игра пуска далеч по-дефанзивния - Кийрън Гибс.

54′

Сеск Фабрегас напуска играта. На негово място се появява Маркос Алонсо.

53′

Втората част можеше да започне с пореден гол за Арсенал. Уязвимият отбор на Челси бе съкрушен с нов пас зад гърба на тяхната отбрана. Джака видя отлично включващия се Уолкът, който обаче вместо удар, предпочете красивото и центрира към Алексис. Нисичкият чилиец обаче не успя да отправи изстрел с глава.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

39′

ГООЛ ЗА АРСЕНАЛ!!3:0!!!ЙОЗИЛ!! Хаотичното нападение на "сините" бе наказано по възможно най-жестокия начин. Арсенал удари своя опонент с брилянтна контраатака, която остави в ситуация двама на двама, Йозил и Алексис срещу Кейхил и Луис. Нападателният тандем изигра ситуацията по уникален начин. Всичко приключи с центриране към намиращия се вече на далечната греда Месут, който въпреки малко непохватния си изстрел успя да преодолее Куртоа.

38′

Натиск на Челси, който обаче не води до интересни моменти пред вратата на Петър Чех.

30′

Арсен Венгер бе изправен пред първата си тежка ситуация в 30-ата минута. Франсес Коклен получи неприятна травма в коляното си, поради което се наложи да бъде заменен принудително от многомилионната покупка - Гранит Джака.

29′

Изстрел на Алекс Санчес от пряк свободен удар. Топката се отклони от най-високия човек в стената и излезе в корнер. При фаула за статичното положение, публиката на Арсенал поиска червен картон за Бранислав Иванович. Майкъл Оливър му показа само жълт.

23′

След бързите два шамара, гостите от Челси вече нямаха какво да правят и погледнаха възможно най-смело към вратата на Чех. При една от ситуациите, непостоянният Монреал допусна грешка. Това доведе до пас на Вилиян към Азар, който обаче стреля в тялото на съперников бранител.

18′

Кошмарът можеше да придобие и класически краски за "сините". Неуморимият Алексис Санчес отново принуди отбраната на Челси да сгреши в 18-ата минута. Този път обаче латиноамериканецът прекалено се унесе в индивидуалната си техника и пропусна да подаде към непокрития Тио Уолкът.

13′

ГОООЛ ЗА АРСЕНАЛ!!2:0!!УОЛКЪТ!! Все още отърсващи се от инкасираното попадение, хората на Антонио Конте набързо трябваха да преглътнат още един горчив залък. Буквално в следващата атака "сините" бяха матирани от нова перфектна атака на Арсенал. Алекс Айоби видя включващия се от фланга Бейерин. Испанецът пусна прострелен пас към Тио Уолкът, който непокрит на далечната греда с лекота удвои преднината на "артилеристите".

11′

ГОООЛ ЗА АРСЕНАЛ!!!АЛЕКСИС!!1:0!! Динамичното начало на срещата логично доведе и до попадение. То стана факт в 11-ата минута, когато Алексис Санчес зарадва пълните трибуни на "Емиратс". Попадението бе факт не и без любезното съдействие на съперниковия бранител Гари Кейхил. Английският национал беше последен в отбрана и наивно допусна да изгуби коженото кълбо от Алексис. Чилиецът остана сам срещу Куртоа и с елегантно копване изведе "топчиите" напред!

4′

Статично положение за гостите. Вилиян центрира от пряк свободен удар. Никой от играчите в "синьо" обаче не успя да се възползва от изгодната ситуация.

1′

Кийрън Гибс Натаниел Чалабоа

Отборите на Арсенал и Челси се изправят един срещу друг в един от най-магнетичните дербита във Висшата лига. Статистиката е изцяло в полза на гостите, които вече 9 поредни мача нямат поражение срещу своя отколешен градски съперник. Нещо повече, в 6 от тези битки, „топчиите“ дори не са успявали да отбележат и гол.

Напрежението в лагера на домакините е огромно. Публиката на Арсенал е срещу своя мениджър Арсен Венгер, който прави всичко по-силите си, за да запази своето 20-годишно царуване в клуба.

Столичани са в поредица от две изразителни победи, след като вкараха по 4 гола на Хъл Сити и Нотингам (за Купата на Лигата).

Спокойно не е и при Антонио Конте, който трябва да вдига отбора след изненадващата загуба от Ливърпул в изминалия кръг. Това ядоса и собственикът Роман Абрамович, който е направил доста сериозна забележка на емоционалния италианец. Конте отново ще трябва да се оправя без своя капитан Джон Тери, който все още не може да се пребори с коварната си контузия.

Главен арбитър на срещата е Майкъл Оливър.