Снимка 336150

61′

Жълт картон за Моузес.

59′

ГОООООЛ ЗА АРСЕНАЛ! "Топчиите" организираха отлична атака. Александър Лаказает получи отдясно и опита подаване в наказателното поле. Топката рикошира в Кристенсен и изведе Джака на отлична позиция, а швейцарецът промуши топката във вратата за 2:1.

45′

Начало на второто полувреме.

45+4′

Край на първото полувреме.

45+3′

Йозил нахлу в наказателното поле на Челси и стреля опасно. Топката срещна крака на Кристенсен и мина покрай гредата.

40′

Слаб удар на Монреал с глава, Кабайеро лови без проблеми.

Снимка 336145

34′

Гранит Джака опита да изненада Кабайеро при изпълнение на пряк свободен удар от малък ъгъл. Топката срещна играч на стената и профуча над вратата.

31′

Жълт картон за Джак Уилшър.

30′

Рос Баркли влиза на място на контузения Вилиан.

24′

Многоходова акция на гостите завърши с удар от аутлинията Педро, Оспина успя да избие.

20′

Еден Азар пропусна топката за Вилиан. Бразилецът пое и си откри коридор за стрелба, но ударът му бе безкрайно неточен.

Снимка 336147

17′

Жълт картон за Азар.

12′

Арсенал стигна до изравнителен гол с голяма доза късмет. "Топчиите" изпълниха корнер отляво, Начо Монреал успя да нанесе удар с глава. Топката първо се удари в главата на Маркос Алонсо, а след това и в Рюдигер и влетя в мрежата на "сините".

9′

Арсенал бе близо до изравнителен гол! Алекс Иуоби с отличен пас намери Джак Уилшър в наказателното поле. Халфът не успя да си поведе добре топката, но все пак успя да нанесе удар, който Кабайеро изби. В тази ситуация стражът получи контузия.

7′

ГООООЛ ЗА ЧЕЛСИ!!! Канте намери Педро, който от своя страна с едно докосване изведе Еден Азар зад защитата и белгиецът с лекота реализира за 0:1.

5′

Гол на Челси е отменен. Педро получи брилянтен пас и с глава вкара, но испанският нападател бе зад защитата и попадението бе отменено.

4′

Заучено изпълнение на ъгловия удар от страна на "сините". Виктор Моузес бе намерен на границата на наказателното поле, но ударът на нигериеца е слаб и излиза в аут.

3′

Рикошет в защитник на Арсенал след удар на Бакайоко. Топката излезе в корнер.

1′

62. Еди Нкетия 30. Давид Луиз

Арсенал приема Челси в среща реванш от полуфиналите за Купата на лигата в Англия. Двубоят на "Емиратс" започва в 22,00 часа. Първата среща в между двата тима завърши 0:0.

"Артилеристите" ще бъдат без новото си попълнение Хенрих Мхитарян, който игра вече в турнира с екипа на Манчестър Юнайтед. Под въпрос са Начо Монреал и Аарън Рамзи. Двубоят твърдо пропускат Оливие Жиру и Дани Уелбек.

По 8 млн. евро на година за Джеко в Челси

Босненецът подписва с лондончани до края на деня

За "сините" аут са Алваро Мората и Сеск Фабрегас. Двамата лекуват травми, а датският защитник Андреас Кристенсен вече е готов за игра. Същото важи за капитана Гари Кейхил, Дани Дринкуотър и Тибо Куртоа.

Арсенал влиза в мача след победа с 4:1 над Кристъл Палас, докато Челси разби с 4:0 като гост Брайтън.

Победителят от тазвечершния сблъсък ще срещне Манчестър Сити на финала.