Арсенал отпадна от ФА Къп след като загуби от Саутхемптън. В среща от 1/16 финалите, "светците" се наложиха у дома с 1:0.

Единственото попадение дойдер от автогол на играча на Арсенал Габриел.В следващата фаза на турнира Саутхемптън ще се изправи срещу Уувърхямптън, който вчера победи с 1:0 като гост Чорли.

Срещата започна с домакински натиск. Адамс проби стреля опасно, но Бернд Лено се намеси решително.

Саутхамптън и Арсенал е най-интересният мач от днешните 1/16-финали за ФА Къп

Ще се играят още 7 двубоя от четвъртия кръг

В 24-ата минута при опит за центриране по земята отдясно на Кайл Уокър-Питърс създаде суматоха в наказателното поле на гостите, топката се докосна до Габриел и мина под плонжа на Лено, за да влети в мрежата за 1:0.

В 68-ата минута Едуард Нкетия създаде чисто голово положение след като стреля към долния десен ъгъл от наказателното поле, но Фрейзър Форстър прояви рефлекс, за да избие топката встрани.