Отборът на Манчестър Сити се измъчи максимално, но все пак продължава напред в турнира за Купата на Англия. Селекцията на Мануел Пелегрини надви трудно втородивизионния Шефилд Уензди с 2:1, като заветният втори гол падна в последната минута на срещата. Днешният двубой на „Етихад" бе далеч по-тежък за шампионите, които елиминираха Уензди и за Купата на Лига, ала с далеч по-изразителното 7:1.

Кошмарът за домакините започна в 14-ата минута, когато Шефилд Изненадващо поведе с 0:1. Попадението падна след хубав гол на австрийският таран Адте Нухиу. Голът обърка сериозно Сити, като грандът не може да се окопити  до края на полувремето.

Начало на обрата положи Джеймс Милнър, който върна своите в мача след 66 минути игра. До края на срещата, „гражданите" хвърлиха всички сили в атака. Набезите им бяха възнаградени в самия край на двубоя, когато  Джеймс Милнър попари гостите с втори гол, който фиксира и крайното 2:1.

Астън Вила също не се представи на висота, но елиминира последния в Чемпиъншип-Блякпул. Бирмингамци трябваше да чакат до 88-ата минута, когато Кристиан Бентеке попари мечтите на „мандарините".

Друг елитен тим-Стоук Сити  също продължава напред. „Грънчарите" не допуснаха сензация срещу Рексъм,  отстранявайки скромния си опонент с 3:1. Два гола за домакините наниза „лудата глава" Стивън Аерлънд, а едно добави австриецът Марко Арнаутович. Почетното попадение за Рексъм бе дело на Марк Карингтън.

Саутхямптън и Ипсуич ще преиграват двубоя си от третия кръг, след като направиха 1:1 на „Сейнт Андрюс". Дарън Амброуз изведе гостите напред, а Морган Шнайдерлин осигури поне преиграването за „светците".