Домакинът Полша е аут от Евро 2017 за младежи до 21 години. Това се случи, след като "дружина полска" загуби от Англия с 0:3 в мач от последния кръг в предварителната група "А" на турнира.

Зрелищно равенство в балканския сблъсък на Евро 2017 за младежи

Сърбия и Македония завършиха 2:2

Демерай Грай откри резултата още в 6-ата минута. Джейкъб Мърфи покачи в 69-ата, а в 82-ата минута поляците останаха с 10 души, след като Ян Беднарек получи втори жълт и съответно червен картон. Луис Бейкър реализира отсъдената дузпа и оформи крайното 3:0 за Англия.

В другата среща от групата Словакия разби Швеция също с 3:0 и финишира на второ място. Мартин Чриен (5) даде рано аванс на словаците, а Ярослав Михалик направи 2:0 в 22-ата. Любомир Сатка реши всичко с гола си в 73-ата минута за 3:0.

Англия спечели първото място в група "А" със 7 точки, Словакия остана с 6, Швеция е трета с 2 точки, а домакините финишираха последни с 1.