Националният отбор на Англия спечели за пръв път в историята си световната титла по футбол за младежи до 20-годишна възраст, след като във финала в южнокорейския град Сувон победи с 1:0 Венецуела.

Двама бяха големите герои за Англия - нападателят на Евертън Доминик Калверт-Люин, който реализира единствения гол в мача в 35-ата минута, и вратарят на Килмарнък Фреди Уудман, който спаси дузпа в 75-ата минута.

Хари Кейн спаси Англия в 93-ата минута и лиши Шотландия от мечтаната победа

Двубоят завърши 2:2

През първото полувреме албионците бяха по-добрият отбор на терена и превъзходството им бе материализирано в 35-ата минута, когато Калверт-Люин спечели една висока между двата бранители на Венецуела и макар да не успя при първия си удар към вратата на Фаринес, при втория бе безгрешен.

Второто полувреме обаче бе напълно противоположно на първото и опасностите пред врата на Уудман следваха една след друга.

Така Англия постигна най-големия си успех след световната титла при мъжете през 1966 година, докато за Венецуела достигането до финала в надпреварата също е историческо постижение.