Манчестър Юнайтед постигна 7-ма поредна победа под ръководството на Оле Гунар Солскяер и 6-та в шампионата, след като "червените дяволи" се наложиха с 2:1 над Брайтън.

Срещата на "Олд Трафорд" можеше и да завърши с далеч по-изразителен резултат в полза на домакините, които направиха много пропуски пред вратата на опашкаря във Висшата лига.

Още в първите минути Пол Погба опита да порази целта с удар от дъгата пред наказателното поле, но топката мина над гредата.

Линдельоф също пробва късмета си при центриране от корнер, но силният му удар с глава мина встрани от вратата.

Юнайтед все пак отки резултата в средата на полувремето!

Снимка 401296

Пол Погба бе съборен в наказателното поле, а от последвалата дузпа техничарят не сгреши - 1:0!

Последваха пропуски на Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал, а малко преди края на полувремето резултатът набъбна в полза на момчетата на Солскяер.

Далот намери Рашфорд отляво в наказателното поле, а макар и от малък ъгъл, нападателят стреля силно към далечната греда и вкара красиво попадение за 2:0!

Началото на второто полувреме започна с нови пропуски на Джеси Лингард и Антони Марсиал, а Брайтън противно на логиката върно едно попадение.

Паскал Грос бе намерен майсторски след подаване с външен фалц и вкара с удар с помощта на горната греда за 1:2, оформяйки крайния резултат в мача.