Дунав (Русе) също представи отбора за новия сезон. "Драконите" направиха 2:2 срещу втория отбор на Лудогорец.

На Градския стадион в Русе непосредствено преди началото на двубоя бе представен целият състав на миналогодишния шампион във втория ешелон, както и новите попълнения и треньорският щаб, който ще го води в новата Първа лига.

Домакините започнаха по-активно. Мирослав Будинов опита на два пъти да изненада противниковия страж, но не намери целта. От другата страна разградският тим разчиташе предимно на контраатаки, които обаче бяха неутрализирани от дунавската отбрана. До края на първата част Будинов, Бранимир Костадинов, Ивайло Раденцов създадоха положения пред разградската врата, но до попадение не се стигна. Вместо това гостите откриха чрез точно изпълнение на пряк свободен удар на Преслав Петров от 30-ина метра в 43-ата минута.

Тимът на Дунав продължиха да е по-активният отбор и след почивката, като още в първите секунди Антон Огнянов бе близо до отбелязване на гол, но топката мина над напречната греда след удара му от границата на наказателното поле. Все пак настоятелната игра на Дунав даде резултат в 64-ата минута Бранимир Костадинов изравни резултата.

Малко по-късно футболист на гостите получи втори жълт и респективно червен картон след грубо нарушение срещу Юлиан Ненов, но заради приятелския характер на срещата на неговото място се появи друг играч.

В 82-ата минута се случи и закономерният обрат. Васил Шопов отбеляза за 2:1 след продължителна атака и няколко отразени от противниковия вратар и едната греда удари. В 87-ата минута обаче Денислав Александров се възползва от неразбирателство в русенската отбрана и оформи крайното 2:2.

Контролата бе подарък към дунавските фенове, които видяха на Градския стадион в Русе любимия си тим преди началото на сезона.
Както вече стана ясно, заради изискванията на БФС за задължително осветление на съоръженията, на които ще се провеждат мачове от елита, „Дунав ще „домакинства“ на „Лудогорец Арена“. Ръководството вече обяви билети от 5 лв. за срещите там.

В първия кръг Дунав „приема“ Верея (Стара Загора) на 30 юли, събота, от 21:15 ч. в Разград в мач, който ще се излъчва и в пряко предаване по „Диема спорт“.

Дунав Русе: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Дарко Стоянов, Антон Огнянов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Спас Георгиев, Юлиан Ненов, Бранимир Костадинов, Мирослав Будинов /Евгени Александров, Атанас Атанасов, Тейнур Марем, Светослав Читаков, Васил Шопов, Янислав Иванов, Ангел Здравчев, Стефан Митев, Марио Петков, Николай Колев/

Лудогорец 2 Разград: Даниел Наумов, Христо Попадийн, Кристиян Григоров, Петър Альошев, Преслав Ивелинов Петров, Олег Димитров, Антонио Георгиев, Георги Нетов, Кристиян Димитров, Славчо Шоколаров, Цветелин Чунчуков /Васил Симеонов, Преслав Петров, Атанас Карачоров, Томас Цвятков, Денислав Александров, Веселин Любомиров,