Дунав победи Царско село с 1:0 в изключително слаб мач, с който приключи втората фаза в Първа лига. Срещата премина при много ниско темпо, като само домакините имаха възожност да вкарат гол и те го сториха в края чрез Григор Долапчиев. Гостите, които пътуваха в деня на мача, успяха да пуснат юноши, които да направят дебют на такова високо ниво.

Дунав - Царско село, на живо

Дунав - Царско село 1:0, Григор Долапчиев с късен гол

Мачът се явява битка за избор на съперник за плейаута

Мачът започна с много бавно темпо. Гостите от София привидно контролираха играта, но основно наблягаха на точните къси пасове отзад. За цялото първо полувреме Балгой Макенджиев се докосна до топката два-три пъти, когато тя случайно стигна до него.

Русенци уцелиха една греда след леко комична ситуация. Тома Ушагелов върна лошо към Михаил Иванов и вратарят игра с глава с плонж напред. Топката стигна до Свилен Щерев, чийто прехвълящ удар срещна напречната греда. Иванов имаше и една прекрасна намеса след далечен удар на Деян Димов отдалече.

Снимка 487930

След почивката играта вече беше повече в половината на гостите. Цветомир Младенов пусна по-опитните си футболисти, които беше оставил да почива и те започнаха да натискат.

Гостите доиграваха срещата и изобщо нямаха идея, какво да правят.

И когато нулевото равенство изглеждаше неизбежно Григор Долапчиев вкара гол, който на практика не промени нищо. Бившият играч на ЦСКА засече топката пред вратата на гостите и хвърли в екстаз феновете, които наблюдаваха мача от околните блокове и дървета.

Така Дунав ще играе с Монтана, а Царско село със Септември. София и през следващия шампионат ще има пет отбора в елита.