Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 721

Заслужено равенство в изключително скучен мач в Русе.

Кавалканте спря с фаул атака на Борев. Три минути добавено време.

Игра с ръка на Долапчиев в наказателното поле. Тренчев оставя по-свободна игра и не свири някои не особено чисти влизания.

86′

Удар на Узунов от 25 метра, но топката прелетя на метри от гредата.

85′

Долапчиев засече топката. Но, скоростта ѝ беше малка и вратарят на Ботев я улови.

81′

Изстрел на Щерев по земя. Топката се удари в задните части на Златински и излезе в корнер.

79′

Греда за Ботев. Даниел Генов се завъртя и стреля остро по земя. Топката се отклони от лявата греда на вратата на Макенджиев.

77′

И двата отбора найстойчиво търсят победен гол.

68′

Кавалканте не можа да засече топката пред вратата на Ботев след подаване отдясно на Ненов. Домакините искат напразно дузпа.

67′

Импулс в играта на домакините в последните няколко минути.

65′

Христо Златински получи картон за фаул срещу Щерев.

60′

Шут на Христов отдалече. Христо Митов изби топката напред.

59′

Груб фаул на Любен Николов. Тренчев не иска да разваля мача.

58′

Картон за Домовчийски за фаул срещу Димов.

57′

Росен Колев получи картон за пореден фаул. Този път срещу Домовчийски.

56′

Петър Атанасов сменя Доминик Янков.

55′

Григор Долапчиев сменя Митко Митков.

52′

Домочийски не можа да комбинира с Янков и Макенджиев хвана топката.

47′

Шут на Лясков в аут след бърза атака отляво. Той можеше да центрира към Зехиров.

45′

Прекрасно време в Русе, идеално за футбол.

45+2′

Не много интересно първо полувреме. Домининация за Ботев, но най-чистото положение беше за домакините.

45+1′

Хубав шут на Щерев от 25 метра до лявата греда. Грешка на Янков в средата на терена.

44′

Груб фаул на Росен Колев срещу Домвчийски. Тренчев за сега спстява картона.

38′

Греда за Дунав. Хубаво центриране на Ненов отляво. Ударът с глава на Кавалканте срещна страничния стълб.

34′

Н'Диайе се извиси над всички и стреля с глава в ръцете на Макенджиев.

Снимка 469376

27′

Симулация на Зехиров за дузпа. Тренчев не се хвана.

26′

Атака на Зехиров отляво. Топката не стигна до Янков, който беше на дузпата.

23′

Добра игра на Христов отляво. Подаването към вратата на Ботев беше блокирано.

19′

Гостите са по-активният отбор на терена. Русенци залагат на контри.

Снимка 469377

13′

Любен Николов получи картон за грубо влизане срещу Доминик Янков.

12′

Поредна опасна атака на Ботев отдясно. Защюитник успя да пресече подаваето.В следващата атака Макенджиев пресече топката пред Домовчийски.

8′

Домовчийски се измъкна зад защитата, но се оказа в засада.

3′

Добър пробив на Лясков. Той подаде на Янков, но ударът на втория мина покрай лявата греда на Макенджиев.

1′

Станимир Тренчев даде първия съдийски сигнал.

2. Преслав Папарков 7. Чавдар Ивайлов

Днешната програма от 23-ия кръг на Първа лига се открива с мача между Дунав и Ботев (Враца). Срещата в Русе е дерби на дъното между два от отборите, серизоно застрашени от изпадане. Съперниците са съседи в класирането и имат еднакъв актив точков актив - по 17.

Славия победи Дунав с 3:1 в "Овча Купел"

Славия не срещна трудности с Дунав

"Белите" не срещнаха особени проблеми с "драконите"

Домакините са в серия от 4 загуби, като през новата година отстъпиха на Черно море с 0:2 и на Славия с 1:3. Ботев постигна много важен успех срещу Арда преди седмица, но винаги играе трудно в Русе, където няма победа от 43 години.

В състава на Дунав с картони "висят" Диан Димов, Григор Долапчиев и Фернандо Кавалканте. И тримата обаче се очаква да са титуляри. На пейката ще остане крилото Митко Митков. Юлиан Ненов ще започне от първата минута срещу бившия си клуб. Старши-треньорът Людмил Киров ще заложи на схема с петима халфове.

Ботев ще е без наказания Даниел Гаджев, но наставникът Антони Здравков няма други кадрови проблеми. Валери Домовчийски ще води атаката, подпомаган от Петър Атанасов, Даниел Генов и Том.

Ботев е тимът, допуснал най-много голове при гостуванията си - 28. Само веднъж в 11 мача врачани не получиха попадение във вратата си. Това стана при победата с 2:0 над Витоша (Бистрица).

Първият двубой във Враца завърши 0:0.

Вероятни състави:

Дунав: Макенджиев; Милчев, Р. Колев, Д. Димов, П. Цанков, Исаевски; С. Христов, Лазаров, Кавалканте, Ю. Ненов; Долапчиев. Старши-треньор: Людмил Киров.

Ботев: Митов; Зехиров, И. Миланов, П. Ганев, Лясков; Златински, Н"Диайе; Д. Генов, Том, П. Атанасов; Домовчийски. Старши-треньор: Антони Здравков

Съдия: Станимир Тренчев Стадион: "Градски", Русе Начало: 12:30 часа