Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) ще започне защитата на трофея си с гостуване на Загорец в Нова Загора.

Това стана ясно след победата на Загорец срещу втородивизионния Хебър с 2:1. Двубоят беше много емоционален и се реши в последните секунди на добавеното време, когато Ивелин Илиев вкара с глава, хвърляйки в екстаз верните фенове на тима от Нова Загора.

Началото не предвещаваше подобна развръзка. Амбициозният тим на Хебър поведе в 9-ата минута и изглеждаше сигурен фаворит. Домакините успяха да се върнат мача в 42-ата минута с попадение на Видев за 1:1.

И когато всички очакваха продължението Илиев осигури сензацията.

Интересен факт е, че Загорец има мачове с Локомотив (Пловдив). Това се случи през сезона 1982/1983 в Южната Б група. Тогава малко неочаквано Загорец беше съперник на Локомотив за промоция в "А" група. Именно победите на "железничарите" с 2:0 и 5:0 наклониха везните в тяхна полза. Това беше сезонът, когато Локомотив спечели Купата на Съветската армия с Христо Бонев в редиците си.