ЦСКА победи Арда като гост в 1/8-финал за Купата на България. Двубоят в Кърджали завърши при резултат 1:0 за "армейците". Единственото попадение в мача отбеляза Али Соу.

След това обаче нападателят бе изгонен с директен червен картон, след спречкване с Хасани до страничната линия. Футболистът на Арда също напусна терена преждевременно, като получи втори жълт картон.

Надпреварата е реалистична възможност за трофей за "червените" през този сезон, с оглед изоставането от Лудогорец в първенството.

В Арда не можеха да разчитат и на двамата си централни нападатели днес. Голмайсторът Радослав Василев бе с травма от двубоя с Локо (Пд). Той е под въпрос и за неделната среща с ЦСКА. По-тежка е ситуацията с другия нападател - Елиша Сам. Той се е прибрал в Белгия, където е претърпял операция на скъсан менискус.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арда - ЦСКА 0:1, гол и червен картон за Али Соу, Хасани също изгонен

Енрике и Бикел извън сметките за столичани

Първото полувреме не бе сред най-вълнуващите в елита през сезона до момента. Двата тима стартираха битката помежду си на високи обороти, но постепенно намалиха акциите си в противниковата половина и предимно се отбраняваха.

Иначе стартът бе като по поръчка за гостуващия отбор, като броени секунди след изтичането на първата минута от сблъсъка, резултатът вече беше открит.

Али Соу даде преднина на състава си. Той се възползва от груба грешка на състезателите на съперника, като те върнаха кълбото назад, Соу го открадна и напредна, преодоля вратаря на Арда и стреля точно за 0:1.

Домакините се втурнаха в предни позиции, като опитаха чрез Георгиев, Коконов и Делев да застрашат вратата на Бусато.

В 12-ата минута Георгиев прати топката в мрежата на ЦСКА, но бе сигнализирано, че се намира в положение на засада и голът му не беше зачетен.

Повторенията показаха, че състезателят на Арда действително е бил зад последния в отбраната на "червените" и решението на съдиите е коректно.

Снимка 456034

Последваха нови няколко напрегнати минути пред вратата на столичани, които стояха прибрани в задни позиции и очакваха възможност на контраатака.

В средата на полувремето футболистите на тима от Кърджали намалиха темпото, а играта бе сериозно накъсана от множество нарушения.

Снимка 456031

"Армейците" започнаха по-често да опитват по-динамични атаки в полето на Арда не нападаха с повече от четирима футболисти, като се презастраховаха в средата на терена и най-вече в защитата си.

Така или иначе нови голове преди паузата не бяха отбелязани.

През второто полувреме играта определено загрубя. Бяха показани нова порция официални предупреждения за футболисти и на двата тима.

В 66-ата минута се стигна до наглед странно решение на главния съдия.

Край страничната линия, в зоната около централния кръг, Али Соу и Илиас Хасани се спречкаха, като футболистът на Арда падна на земята.

Реферът показа директен червен картон на нападателя на ЦСКА и втори жълт на Хасани.

Снимка 456032

Така и двата тима останаха в намален състав, но равновесието бе запазено.

След този изглежда определящ момент в мача, акциите буквално спряха, като бяха по-скоро епизодични.

И Крушчич, и Белчев осъзнаваха, че една грешка може да коства много на отборите им и внимаваха за действията си.

Треньорът на домакините дори бе предупреден официално, като в определен момент от срещата нервите взеха превес и Белчев си позволи да иска обяснение от четвъртия съдия, хващайки го за едната ръка.

Снимка 456030

Смените на двамата специалисти не доведоха до промяна в резултата и той се запази до края на двубоя.

В последните секунди на добавените 5 минути домакините вкараха нов гол във вратата на ЦСКА, но той също не беше зачетен. Повторенията не бяха особено категорични, но попадението бе отменено заради засада н Георгиев.

Така ЦСКА очаква името на съперника си в 1/4-финалите от надпреварата. Арда ще има възможността да съсредоточи всички свои усилия в шампионата на България.