Жребият за осминафиналите за Купата на България отреди за трети пореден сезон да се сблъскат Арда и ЦСКА-. През 2019/20 кърджалийци за първи път в историята си участваха в елита. Те имаха амбиции за купата, но бяха прекършени от ЦСКА-София. Двата тима се срещнаха на "Арена Арда" на 5 декември 2019 година в осминафиналната фаза, припомня "Тема спорт".

"Армейците" ликуваха с 1:0, с гол на Али Coy още във втората минута. През втората част голмайсторът и Илиас Хасани от домакините бяха изгонени и тимовете довършиха срещата с по 10 души.

През миналия сезон Арда бе на една ръка разстояние от трофея, но той отиде във витрината на ЦСКА. Двата отбора се изправиха във финал на 19 май тази година, а резултатът пак бе същият - 1:0 за "червените". В герой за столичани се превърна влезлият като резерва Бисмарк Чарлс, който вкара красиво победно попадение в 85-ата минута.

ЦСКА и Арда отново един срещу друг за Купата, Левски с късмет при жребия за осминафиналите