Отборът на Царско село ще продължи участието си в турнира за Купата на България. Селекцията на Никола Спасов очаквано елиминира закъсалия Нефтохимик, побеждавайки го с 2:1 на стадиона в Българово.

Важен момент за гостите бе попадението на техния капитан - Симеон Ганчев, който след дълго лечение на травма, се разписа от наказателен удар. Другото попадение пък реализира Георги Минчев.

Септември елиминира Вихрен след успех с 2:0

Септември потрепери в Сандански, но все пак е на осминафинал

Калоянов и Гади пречупиха устрема на Вихрен

Кармаджъ пък вкара за бургазлии след безумна грешка на стража Здравков, която за негова радост нямаше фатално влияние върху крайния резултат.

Мачът в Българово започна с очакван натиск на гостите от София. Младият тим на Нафтата трудно спираше набезите на "царете", които бяха и без част от своите най-добри футболисти. В 22-ата минута само късметът спаси "шейховете" от попадение, след като топката срещна гредата при изпълнение на пряк свободен удар.

Логичното все пак се случи в 28-ата, когато главният съдия Калоян Кирилов отсъди дузпа в полза на Царско село. С отговорната задача се нагърби капитанът на "царете" Симеон Ганчев, който запази хладнокръвие и реализира първи гол след дълго лекуване на тежка травма.

Дунав е осминафиналист за Купата на България

"Драконите" изпепелиха мечтите на скромния Сокол (Марково)

Русенци победиха Сокол (Марково) с 4:1 като гост

И когато столичани се чувстваха възможно най-сигурни, изненадата се случи в 44-ата минута, когато резултатът беше изравнен. Стражът Здравков се размина по левашки начин с върната топка към него, а от изненадващата възможност се възползва Кармаджъ, който с лекота направи 1:1.

През втората част "царете" все пак стигнаха до своето, след като 15 минути преди края, Георги Минчев с глава прати своя тим в следващата фаза на турнира.