Отборът на Царско село е първият осминафиналист в турнира за Купата на България.

В ранния следобед "царете" спечелиха гостуването си на хита във Втора лига - Кариана (Ерден) с минималното 1:0. Единственото попадение падна в 67-ата минута. То беше дело на централния защитник Луис Педро.

През първата част домакините пропуснаха няколко възможности. Най-чистите ситуации се откриха пред Борислав Дамянов, който първо стреля с глава, но Михаил Иванов отрази, а малко по-късно отново Дамянов опита шут от фаул, който отново не попадна в целта.

За гостите Панайотис Лука бе близо до гола, но така и не успя да се разпише. В края на полувремето Дилан Мертенс стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на домакините спаси.

През второто полувреме столичани вдигнаха оборотите и логично в 68-ата минута браниелят Луис Педро се разписа в мрежата на Кариана.

През утрешния ден ще се изиграят голяма част от мачовете в тази фаза. Най-голямо любопитство буди двубоят между Партизан (Червен бряг) и Левски.

В Партизан ще пият до 5 часа сутринта преди мача с Левски, качват Валери Божинов на трактор