Третодивизионния Дреновец успя да елиминира Струмска слава в мач от втория предварителен кръг на Купата за България. Представителят от Северозападната Трета лига, който се намира на 12-а позиция във временното класиране, се наложи с 2:1, а мачът стигна до продължения.

Головете дойдоха в края на срещата, като Георги Илиев вкара първото попадение в 86-ата минута. В заключителните секунди на двубоя Дилчовски (90+3") изравни за гостите от Радомир, но отново Илиев донесе победата на аутсайдерите в 94-ата минута.

Въпреки резултата двата отбора изиграха равностойна среща с положения и пред двете врати, като отличните изяви на вратаря Радослав Костадинов подпомогнаха за това Дреновец да не допусне повече от едно попадение.

По този начин Дреновец донесе една от изненадите в турнира и се превърна в 9-ия тим от третото ниво на българския футбол, който достига до 1/16-фаза на турнира. В следващия кръг отборът посреща ЦСКА 1948.