Лудогорец се присъедини към списъка с отбори, осигурили си място в осминафиналната фаза за Купата на България. "Орлите" изхвърлиха от турнира Спартак (Варна), след като надвиха "соколите" на техен терен с минималното 1:0.

Разградчани отново бяха без своя старши-треньор Валдас Дамбраускас, борещ се с COVID-19. В негово отсъствие Станислав Генчев бе заложил на голяма част от резервните състезатели или такива от дубъла. Успехът донесе завърналият се след дълга контузия Ихиньо Марин. Той се разписа малко преди почивката от спорна дузпа, отсъдена от рефера Станислав Тодоров.

ЦСКА се класира за 1/8-финалите на Купата на България

Жаден за голове ЦСКА загря за Левски с категорична победа срещу Хебър на Ники Митов

"Армейците" надвиха тима от Пазарджик с 3:0

Въпреки поражението, Спартак демонстрира приятен за окото футбол, като варненци доказаха защо към този момент са една от приятните изненади във Втора лига. Големи пропуски пред вратата на Кахлина направиха Цветан Илиев и Георги Бабалиев.

Снимка 547617

Напълно логично, с оглед и класите на двата отбора, Лудогорец беше първият тим, добрал се до голова ситуация. Завърналият се сред титулярите испанец Марин получи пас вдясно от наказателното поле и след каскада от финтове си осигури коридор за стрелба. Нисторов обаче бе покрил добре своя ъгъл и направи добро спасяване.

Любопитното име в състава на разградчани - Петър Георгиев, имаше възможност да блесне допълнително с попадение за гостите в 17-ата минута. Халфът разигра хубаво топката с Доминик Янков, след което пробва красив изстрел към далечния ъгъл на Спартак. Силата на неговия удар не бе достатъчна и той се превърна в лесен за улавяне от Нисторов.

Левски победи Марек с 2:0

Левски се класира за 1/8-финалите на Купата на България след чиста победа над Марек

Димитър Костадинов блести с два гола за "сините"

"Соколите" не бяха далеч от истината и можеха да поднесат изненадата в 25-ата минута. Начев центрира от корнер, а Генади Луго опита да играе с глава. Топката летеше във въздуха, но Георги Терзиев сякаш забрави за присъствието на Илиев, който малко с късмет получи възможността да стреля от много малък ъгъл. Кахлина внимаваше и защити капитанската си лента в днешния двубой с качествена намеса.

Снимка 547616

Юношата на Левски - Даниел Начев демонстрира самочувствие срещу отбраната на Лудогорец, показвайки завидна техника на малък периметър в 32-ата. Двама разминати съперника в "зелено" му позволиха да шутира с левия крак, но прекалено слабо и неточно.

Спартак (Варна) - Лудогорец 0:1 (Развой на срещата по минути)

Единственият гол беше дело на Марин от дузпа

Станислав Генчев сериозно се ядоса на лудогорските футболисти, след като в 37-ата минута не успяха да го зарадват с гол. Всичко започна от открадната топка в центъра и започната бърза контра от Марин. След размяна на подавания с Янков испанецът стреля, но отново загуби индивидуалния сблъсък с Нисторов. Шанс за голова добавка обаче се откри пред Доминик Янков, националът на България не отправи най-добрия си изстрел, но след рикошет кълбото летеше опасно под гредата на "соколите". В този миг техният вратар намери допълнителни сили и със запомняща се акробатична намеса изби в корнер.

Берое победи Розова долина с 6:0 за Купата на България

Берое писа шестица на Розова долина

Камара с два гола

Логичното все пак се случи и Лудогорец поведе секунди преди края на полувремето. Доминик Янков получи хитър пас в наказателното поле, а той технично се завъртя покрай бранителя Никола Борисов. №19 нямаше много правилни реакции в този миг и реши да фаулира опонента си. Реферът Тодоров не се поколеба и веднага посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Марин, който залъга Нисторов и го прати в другия ъгъл за 0:1.

Втората част стартира с опит за спечелване на дузпа от Иван Колев. Нападателят на Спартак потърси контакта с Пинас, но в крайна сметка постигна само жълт картон от арбитъра на този турнирен двубой.

Снимка 547608

В 54-ата минута отбраната на Спартак проспа центриране към Георги Терзиев от пряк свободен удар. Бранителя изскочи от дълбочина и насочи с глава, но над горната греда на домакините.

"Соколите" имаха изключителната възможност да изравнят резултата в 63-ата минута. Младият Илкер Будинов не видя връхлитащия зад гърба му Георги Бабалиев. Крилото на Спартак получи перфектно центриране от Генади Луго и от няколко метра намери мрежата на Лудогорец, ала само от външната ѝ страна.

Тим от Трета лига поднесе голямата изненада за Купата

Левски (Крумовград) елиминира Царско село

Капитанът на Спартак - Генади Луго можеше да докара нещата до изненадващи продължения в 81-ата минута. Тогава бранителят се оказа най-съобразителен при центриране от фаул, но ударът му с глава не намери целта.

До края Лудогорец удържа стихийния натиск на своя съперник и макар трудно, осигури мястото си за осминафиналите в турнира.

Снимка 547615

След три дни Лудогорец подновява ангажиментите си в шампионата, където ще търси задължителни три точки срещу Ботев (Враца). Във Втора лига Спартак (Варна) ще премери сили с Хебър.