Спартак (Варна) - Лудогорец 0:1 за Купата на България

Дискусионна дузпа класира Лудогорец на осминафинал за Купата на България

Спартак (Варна) затрудни максимално "орлите", но загуби с 0:1

Скандал между Мавис Чибота и Велислав Боев, който завършва с по жълт картон и за двамата.

Снимка 547614

89′

Иван Пенев влиза в игра за оставащите няколко минтуи от двубоя.

88′

Георги Божилов е една от последните надежди на Спартак за нещо повече в този мач.

84′
Снимка 547617

82′

Стефан Баджи ще подсили дефанзивната зона на лудогорци. Напуска Мануел Шоу.

81′

Ихиньо Марин пропуска заветните мигове от този мач. Вместо него ще видим Димитър Митков.

81′

ЛУГО! Капитанът на Спартак - Генади Луго можеше да докара нещата до изненадващи продължения в 81-ата минута. Тогава бранителят се оказа най-съобразителен при центриране от фаул, но ударът му с глава не намери целта.

78′

Иван Колев приключва участието си в днешния мач. Появява се Мартин Янакиев.

77′
Снимка 547616

74′

Илкер Будинов приключва участието си в мача. Вместо него ще видим Елвис Ману.

69′

Архан Исуф се появява в игра за Спартак, а теренът напуска Цветан Илиев.

69′

Велислав Боев пък ще бъде алтернативата на напускащия Виктор Митев.

63′

ШАНС ЗА СПАРТАК! "Соколите" имаха изключителната възможност да изравнят резултата в 63-ата минута. Младият Илкер Будинов не видя връхлитащия зад гърба му Георги Бабалиев. Крилото на Спартак получи перфектно центриране от Генади Луго и от няколко метра намери мрежата на Лудогорец, ала само от външната ѝ страна.

Снимка 547615

62′

Дорин Ротариу приключва участието си в мача. Той бива заменен от Джордан Икоко.

62′

Мавис Чибота заменя младока Петър Георгиев.

59′

Мануел Шоу действа много грубо срещу Виктор Митев и получи жълт картон.

54′

В 54-ата минута отбраната на Спартак проспа центриране към Георги Терзиев от пряк свободен удар. Бранителя изскочи от дълбочина и насочи с глава, но над горната греда на домакините.

47′

Втората част стартира с опит за спечелване на дузпа от Иван Колев. Нападателят на Спартак потърси контакта с Пинас, но в крайна сметка постигна само жълт картон от арбитъра на този турнирен двубой.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 547611

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

Въпреки, че дузпата бе направена от Борисов, съдията показва картон на Ибрям Ибрям, който разкритикува бурно неговото решение.

45′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 0:1! МАРИН-ДУЗПА!! Логичното все пак се случи и Лудогорец поведе секунди преди края на полувремето. Доминик Янков получи хитър пас в наказателното поле, а той технично се завъртя покрай бранителя Никола Борисов. №19 нямаше много правилни реакции в този миг и реши да фаулира опонента си. Реферът Тодоров не се поколеба и веднага посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Марин, който залъга Нисторов и го прати в другия ъгъл за 0:1.

37′

ПРОПУСК ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Станислав Генчев сериозно се ядоса на лудогорските футболисти, след като в 37-ата минута не успяха да го зарадват с гол. Всичко започна от открадната топка в центъра и започната бърза контра от Марин. След размяна на подавания с Янков испанецът стреля, но отново загуби индивидуалния сблъсък с Нисторов. Шанс за голова добавка обаче се откри пред Доминик Янков, националът на България не отправи най-добрия си изстрел, но след рикошет кълбото летеше опасно под гредата на "соколите". В този миг техният вратар намери допълнителни сили и със запомняща се акробатична намеса изби в корнер.

Снимка 547610

32′

Юношата на Левски - Даниел Начев демонстрира самочувствие срещу отбраната на Лудогорец, показвайки завидна техника на малък периметър. Двама разминати съперника в "зелено" му позволиха да шутира с левия крак, но прекалено слабо и неточно.

25′

СПАСЯВАНЕ НА КАХЛИНА! "Соколите" не бяха далеч от истината и можеха да поднесат изненадата в 25-ата минута. Начев центрира от корнер, а Генади Луго опита да играе с глава. Топката летеше във въздуха, но Георги Терзиев сякаш забрави за присъствието на Илиев, който малко с късмет получи възможността да стреля от много малък ъгъл. Кахлина внимаваше и защити капитанската си лента в днешния двубой с качествена намеса.

23′

Дорин Ротариу можеше да центрира далеч по-добре в 23-ата минута. Румънският халф беше непокрит на удобна позиция, която при точен имаше всички предпоставки да се превърне в асистенция за Марин.

17′

Любопитното име в състава на разградчани - Петър Георгиев, имаше възможност да блесне допълнително с попадение за гостите в 17-ата минута. Халфът разигра хубаво топката с Доминик Янков, след което пробва красив изстрел към далечния ъгъл на Спартак. Силата на неговия удар не бе достатъчна и той се превърна в лесен за улавяне от Нисторов.

Снимка 547609

7′

Лудогорец атакува най-вече по десния фланг, където до този момент доста активен е Доминик Янков. Домакините от Спартак се радват на добра зрителска подкрепа.

3′

МАРИН! Напълно логично, с оглед и класите на двата отбора, Лудогорец беше първият тим, добрал се до голова ситуация. Завърналият се сред титулярите испанец Марин получи пас вдясно от наказателното поле и след каскада от финтове си осигури коридор за стрелба. Нисторов обаче бе покрил добре своя ъгъл и направи добро спасяване.

1′