Турнир: Купа на България Стадион: "Славия", гр. София Зрители:
90+3′

КРАЙ НА МАЧА! Славия продължава напред за Купата на България!

88′

Радослав Кирилов дриблира между четирима играчи на Пирин, излезе само срещу вратаря и можеше да сложи точка на спора, но Хенгелман излезе предвидливо и го блокира.

82′

Двубоят навлиза в решителната си фаза. Засега домакините се отбраняват добре и не позволяват на Пирин да изравни.

Снимка 551584

72′

Станислав Манолев направи двойно подаване с Красимир Станоев и капитанът на Пирин стреля към вратата, но топката отново се отби от гредата.

61′

Жуниор Мапуку записва дебют за "белите". Той заменя Мартин Сораков.

57′

Антон Карачанаков се свлече в наказателното поле и иска дузпа. Кабаков обаче е категоричен и дава знак играта да продължи. Припомняме, че в турнира за Купата на България не се използва системата ВАР.

51′

ГОЛ! Тони Тасев дава аванс на домакините! Бившият играч на "орлетата" засече центриране от дясно и Славия повежда с 1:0!

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПОЧИВКАТА

45′

Георги Кабаков дава начало на втората част!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Снимка 551558

42′

Нов шанс за Преслав Йорданов! Този път обаче Вуцов внимаваше и не позволи да бъде прехвърлен.

32′

Страхотен шанс за гостите! Топката бе центрирана в наказателното поле на домакините, а там Преслав Йорданов изпревари Вуцов и нанесе удар с глава, но топката срещна гредата.

26′

Карачанаков стреля опасно от пряк свободен удар, но Светослав Вуцов се намеси добре и опази вратата си.

19′

Спокойни минути на стадион "Славия". Домакините са по-активният отбор, а "орлетата" дебнат за бързи контраатаки.

Снимка 551557

10′

Двубоят започна на доста високо темпо, като двата тима си размениха по няколко опасни атаки, но засега няма нищо сериозно пред двете врати.

2′

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на Славия - Александър Шаламанов. Домакините днес ще играят с изцяло черни екипи в негова чест. Пирин е с обичайните си зелени фланелки и бели гащета.

Снимка 551578

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′
Николай Бодуров се завръща след дълго отсъствие

Попадна сред резервите

1′

9 Жуниор Мапуку 45 Христофор Хубчев

Славия посреща Пирин в мач от 1/8-финалите за Купата на България. Мачът в "Овча Купел" е от 16:00 часа. "Белите" вече доказаха, че имат амбиции в този турнир и днес ще се опитат да ги затвърдят.

При гостите има сериозна криза след кошмарното представяне в първенството, а съдбата на треньора Уорън Фийни е все по-несигурна.

Славия сменя името на стадиона си в чест на Александър Шаламанов

Повече подробности

Двата тима се срещнаха по-рано този месец на "Овча купел" и завършиха наравно - 1:1. Пирин поведе с гол на Станислав Костов, но Емил Виячки изравни за "белите". Това е и единствената точка на благоевградчани далеч от дома.

Атаката на "белите" отново ще води младият Мартин Сораков, а зад него ще играят Емил Стоев, Питър Макрилос и Радослав Кирилов. В групата се завърна Дарко Тасевски, но той няма да е титуляр. Тони Тасев също ще започне на пейката.

Уорън Фийни: Мачът със Славия може да ни помогне да излезем от трудната ситуация

"Белите" са домакини, а това винаги носи малко повече напрежение, коментира той

Пирин ще бъде без контузените ветерани Светослав Дяков и Николай Бодуров. Очаква се Преслав Йорданов да замени Станислав Костов в предни позиции, а по крилата да стартират Антон Карачанаков и Спас Георргиев.