90+4′
Турнир: Купа на България Стадион: "Славия", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

КРАЙ НА МАЧА! Арда е на финал за Купата на България!

Арда победи Славия с 1:0 и се класира на финал за Купата на България

Арда взе реванша със Славия и е на исторически първи финал за Купата на България

Освободен от Левски се превърна в герой за селекцията на Николай Киров

Снимка 526869

90+2′

Николай Киров печели време с още една смяна. Иван Тилев е заменен от Георги Атанасов.

89′

До края Арда се прибра в отбрана, докато Славия опита всичко по силите си, за да стигне до обрата. Калоян Кръстев обаче нямаше късмет в няколкото възможности, които се откриха пред него за реализиране на попадение

87′
Снимка 526865

84′

Емил Мартинов също е декориран в жълто. Напрежението на терена започва да расте.

83′

Пламен Крумов реагира бурно срещу решение на рефера Драганов и получава картон.

83′

Емил Виячки удари без топка Мартин Костадинов.

82′
Снимка 526867

80′

Мартин Костадинов ще подсили дефанзивния вал на Арда. Той заменя Румен Руменов.

72′

ВТОРА ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! Късметът покри за втори път Арда в този полуфинал-реванш. Гредата зад Иван Краджов бе ударена отново, този път в 72-ата минута. Владислав Узунов отправи мощна бомба от над 30 метра. А това определено се оказа голяма изненада за стража на гостите...

71′

Опитният Димитър Рангелов повече няма сили за игра и бива заменен от Петър Патев.

Снимка 526868

64′

ДЕЛЕВ Е ЗАМЕНЕН! Проблемите с неочаквани контузии не подминаха и Арда. След няколко по-тежки единоборства след паузата, Спас Делев получи неприятна травма, която наложи замяната му с универсалния Александър Георгиев.

63′

Един от лидерите на Славия - Питър Макрилос, днес определено не оправдава очакванията и бива заменен от Ивайло Димитров.

Снимка 526863

57′

Скоростната техника на Радослав Кирилов отново беше основното оръжие на Славия за промяна на събитията. В 57-ата той литна двама бранители на Арда и шутира с левия си крак, но само да види как Караджов прави рутинно спасяване.

49′

ПРЕТЕНЦИИ! В началото на втората част гостите от Арда имаха претенциите за дузпа. След центриране от ъглов удар  играч на гостите нанесе удар и топката се удари в ръката на Димитър Рангелов. Реферът Драгомир Драгонов обаче прецени, че няма основания да отсъди наказателен удар.

48′
Снимка 526859

47′

На почивката младият Мартин Сораков беше заменен от Калоян Кръстев.

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Две минути преди почивката, "златен" шанс се откри пред Славия за изравняване на резултата. Радослав Кирилов напомни за голямата си класа, преминавайки лесно през Лозев и Милен Желев. Видял накъде отиват нещата, вторият фаулира техничаря с №10 в наказателното поле. Реферът Драгомир Драганов видя нарушението и не се поколеба да посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби опитният Димитър Рангелов. Изстрелът му от бялата точка обаче бе спасен по блестящ начин от Иван Караджов.

39′

Възпитаниците на Николай Киров леко се поприбраха след отбелязването на гола. Славия обаче така и не намираше нужните аргументи, чрез които да затрудни по-сериозно Иван Караджов.

30′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА!С това обаче не приключиха и неприятните новини за славистите. Опитният Дарко Тасевски се контузи без контакт с опонент и така на Златомир Загорчич се наложи да пуска принудително в игра Влади Узунов.

Снимка 526860

26′

ГООЛ ЗА АРДА!! 0:1!! АЛЕКС ПЕТКОВ! След кратко затишие, логичното се случи в 26-ата минута, когато Арда достигна до откриващото попадение. Иван Тилев пласира на отлична позиция центрирането си от корнер. Бранителят на гостите Алекс Петков се измъкна от Георги Вълчев, за да насочи в мрежата на съперника. Това беше и негов дебютен гол след преминаването му в кърджалийския тим от Левски.

13′

ЖЕЛЕВ! Минутите бяха едва 13, но опасните атаки на Арда нямаха край. При поредната такава, само с едно докосване, Спас Делев промуши кълбото между Александров и Сораков. Топката стигна до включилия се краен бранител Милен Желев, който обаче бе съкрушен от перфектно спасяване с една ръка на Вуцов.

10′

Юношата на Славия и бивш капитан на клуба - Емил Мартинов, можеше да накаже родния си тим след мощен шут от средна дистанция, който в 10-ата минута бе доста близо до мечтаната цел. Атака по-късно Светослав Вуцов трябваше да спасява и изстрел по земя на Тонислав Йорданов.

Снимка 526864

8′

ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ!! Отговорът на Славия беше красноречив и в осмата минута "белите" удариха греда. Този път Емил Виячки имаше позитивно влияние върху представянето на столичани, реагирайки най-адекватно при меле след корнер. Бранителят отигра ситуацията с красива задна ножица, като само страничният стълб спаси безкрайно сюрпризирания и безпомощен в тази секунда Иван Караджов.

7′

Деян Лозев получава жълт картон за реплика към Драго Драганов.

5′

ДЕЛЕВ! Арда можеше да съжалява, че не води в резултата с настъпването на петата минута. Повторният дебют на Загорчич щеше да бъде белязан от фаулстарт, тъй като върнатият от него в титулярния състав - Емил Виячки се подхлъзна, позволявайки на Спас Делев да навлезе много опасно в полето на Славия. Националът на България си осигури коридор за стрелба, но не намери опразнения десен ъгъл на Светльо Вуцов. В левия такъв пък умело бе застанал Андреа Христов.

Снимка 526858

3′

Арда беше отборът, който сякаш се ориентира идея по-добре в мрачния вторнишки следобед на стадион "Славия". Макар и атакуващи само с двама във въпросната трета минута, Румен Руменов отправи тежък изстрел от средна дистанция, който премина малко над горната греда.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′