ЦСКА победи Септември с 2:1 в 1/8-финална среща от турнира за Купата на България, която се игра на стадион "Българска армия". Всички попадения в мача паднаха през второто полувреме.

Маурисио Гарсес изведе "армейците" напред с гол в 55-а минута, а в 67-ата Назон удвои от дузпа. Асен Георгиев намали преднината на ЦСКА в 81-а минута, но силите на Септември не стигнаха за нещо повече.

Септември (Сф) - ЦСКА 1:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 12:00 часа

През първото полувреме темпото на игра не беше особено високо и положенията пред двете врати почти липсваха. ЦСКА пропусна най-чистото си положение в 13-тата минута, когато Брадли де Нойер пусна хитър пас към Жеферсон, който стреля от границата на малкото наказателно поле, но вратарят на символичните домакини успя да спаси.

Малко по-късно Кабов обстрелва "армейската" врата, но Евтимов спаси. И така двата отбора се оттеглиха на почивка, оставяйки развръзката за втората част.

"Армейците" започнаха второто полувреме на доста по-високи обороти и това даде резултат в 55-а минута. Тибо Вион напредна по десния фланг, центрира в наказателното поле, където Асен Георгиев не успя да изчисти добре топката и я подари на Гарсес, който стреля хладнокръвно с левия крак и разпечата вратата на Септември.

Снимка 597527

Източник: startphoto.bg

Пет минути след това Шопов прати топката във вратата на Септември за втори път, но след преглед на ситуацията със системата ВАР попадението беше отменено заради засада.

В 67-а минута защитник на Септември игра с ръка в собственото си наказателно поле и Никола Попов отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби Дюкенс Назон, който с мощен шут прати топката в левия ъгъл и направи резултата 2:0 за "армейците".

След втория гол футболистите на ЦСКА явно решиха, че мачът е свършил и можеше да си изпатят. В 81-ва минута Асен Георгиев беше забравен в наказателното поле след изпълнение на корнер и с глава намали преднината на "червените".

Снимка 597504

До края на мача футболистите на Септември изпълниха още няколко корнера, а при един от тях Радослав Живков имаше отлична възможност да изравни, но Евтимов спаси.