Турнир: Купа на България Стадион: "Септември", гр. Смолян Зрители: 1246

Локомотив (Пд) победи с 4:0 Родопа (Смолян) за Купата на България

Локо (Пд) развали футболния празник в Смолян с разгром над Родопа

Хеттрик на Георги Минчев

90′

ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Последният интересен миг от този двубой настъпи в даденото от съдията продължение. Бирсен Карагарен на два пъти си изработи дузпа в полето на Родопа, но едва втората такава беше отсъдена от рефера Димов. Димитър Илиев даде шанс на Биската да изпълнява, но вратарят Дафовски се намеси блестящо и спаси за кеф на домакинските фенове.

88′

Официално предупреждение за Любослав Петров.

85′

ТРЕТА ГРЕДА ЗА ЛОКОМОТИВ! Този път с попадението се разминава и Димитър Илиев. Лидерът на Локомотив остана непокрит, но красивият му изстрел към далечния ъгъл, единствено срещна страничния стълб.

83′

Янис Дерменджиев ще изиграе оставащите мигове от срещата.

79′

ГРЕДА! Няма и две минути след появата си на терена, Бирсент Карагарен имаше възможност да се разпише. Лукас Салинас го изведе сам срещу стража на родопчани, но диагоналният му изстрел се отби в дясната греда.

77′

Йордан Чакъров е следвашата опция за Родопа.

74′

Същото важи и за Димитър Илиев, който заменя автора на хеттрик Георги Минчев.

73′

Бирсент Карагарен ще се поразтъпче на терена в Смолян вместо Венсан Марсел.

70′

Един от опитните футболисти на Родопа - Стефан Киков се контузи и бива заменен от Любослав Петров.

66′

Кристиан Гомис напуска терена за сметка на Олексий Биков.

64′

ГОООЛ ЗА ЛОКО!! 0:4! ХЕТТРИК НА МИНЧЕВ! Централният нападател на Локо (Пд) - Георги Минчев, заслужено стигна до своя хеттрик в 64-ата минута. Венсан Марсел му върна жеста от първата част и този път той му асистира за 0:4. Националът за кой ли път надскочи Стефан Киков и с глава матира отблизо стража на Родопа.

60′

ГРЕДА НА МАРСЕЛ! "Смърфовете" продължаваха смело в атака , а Венсан Марсел се размина с второ попадение на своята сметка. Шакил Сно стигна до дъгата и чукна хитро за френския си колега, който този път шутира само в гредата.

57′

ТОМАШЕВИЧ! Локомотив не спря с атаките и след почивката. Йосип Томашевич навлезе навътре от крилото и само подложеният крак от Иван Караиванов попречи на сърбина може би да матира Дафовски за 0:4.

55′

Лукас Салинас влиза в игра за Локомотив. Напуска капитанът Парвиз Умарбаев.

51′

Първи жълт картон в мача. Получава го Шакил Сно.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! 0:3!! МАРСЕЛ! Време за класиката стигна още до първото полувреме. Отбраната на Родопа отново не бе на висота при борба за висока топка. Георги Минчев надскочи своя опонент, продължавайки с глава за Венсан Марсел. От своя страна французинът засече кълбото директно от воле и силно под гредата я запрати за 0:3. Това беше и негов първи гол с екипа на пловдивските "железничари".

31′

Селекцията на Юлиян Сюрджиев имаше числено превъзходство в полето на Локомотив в 31-ата минута. Кисьов обаче се засуети и не успя да продължи към Ангелов. Въпросният все пак имаше шанс да блесне 30-секунди по-късно, когато отправи техничен изстрел от границата на наказателното поле.

21′

Стадион "Септември" аплодира своите любимци, когато в 21-ата минута Николай Тихомиров завърши с мощен шут едно заучено положение. Е, топката мина много над горната греда, но все пак комбинацията си струваше.

18′

ГООЛ ЗА ЛОКО!! 0:2!! МИНЧЕВ! Не измина много време и преднината на "смърфовете" бе удвоена. Завърналият се в клуба Йосип Томашевич проби по фланга, след което центрира в близост до ъгловото флагче. Перфектният му пас намери в наказателното поле Георги Минчев, който мина пред централния защитник на Родопа и отблизо реализира с глава.

10′

Въпреки първоначалния шок, футболистите на Родопа намериха сили да отправят точен удар по посока локомотивската врата. Михаел Кисьов получи пас в близост до дясната греда, но ударът му от малък ъгъл не притесни особено Лукас Рейдър.

3′

ГООЛ ЗА ЛОКО (ПД)!! МИНЧЕВ-ДУЗПА! Ентусиазмът на домакините бързо стихна, тъй като елитният им опонент започна да ги пресира дълбоко в тяхната половина. В 3-ата минута Кристиан Гомис от Локомотив (Пд) беше задържан в наказателното поле при центриране от фаул. Реферът Димо Димов не се поколеба и отсъди дузпа. Зад топката застана Георги Минчев, който запрати Дафовски в обратния ъгъл за 0:1.

1′

23. Костадин Борисов 16. Лукас Салинас

Купата на България носи романтика в първите си кръгове. Често нискоразрядните тимове поднасят изненади срещу далеч по-богатите си съперници от елита.

Това ще се опита да стори днес Родопа (Смолян) срещу Локомотив (Пловдив) от 15:45 часа.

Домакините ще искат да повторят триумфа си от сезон 2004/2005, когато на своя кокетен стадион в полите на Родопите удариха силния състав на "черно-белите" с 4:2.

Тунчев: Нямаме никакво право да подценим мача с Родопа

Срещата е днес от 15:45 часа

Победата тогава беше с ключово значение за спасението им, дошла в предпоследния кръг. Тогава те финишараха с точка пред Видима, на една позиция над чертата.

Към момента обаче феновете си спомнят с благоговение тези времена, а действителността е съвсем друга. Родопа е на 14-о място в Трета лига и не се вижда как ще се изкачи скоро към професионалния футбол. Голямата радост за феновете от Смолян дойде в последния кръг от турнира за Купата, когато надвиха след дузпи (4:2) втородивизионния Добруджа.

Локомотив започна много колебливо сезона и днес няма право на грешка. Първата победа в efbet Лига дойде едва миналия уикенд - с 2:0 срещу Царско село.

Купата на България започва за тимовете от елита

Днес ще се изиграят първите шест сблъсъка

Пловдивчани спечелиха Купата в две от последните три издания на надпреварата и са гладни за нови успехи, предвид малките шансове за нещо по-значимо в първенството тази година.

Те обаче ще имат едно наум днес, защото само след четири дни е голямото дерби с Ботев (Пловдив). Поради това се очакват сериозни промени в състава на Александър Тунчев, който ще бъде линчуван при евентуален погром от пълния с класни чужденци тим на "жълто-черните", който е водач в класирането в момента.