Пирин не допусна изненада на негостоприемния стадион в Созопол и победиха с 1:0 местния тим в осминафинален мач за Купата на България.

Гостите от югозапада оставаха половината си титуляри у дома и това даде възможност на домакините да доминират през по-голямата част от мача. През първото полувреме единствените две положения бяха пред вратата на Пирин.

Картината не се промени и след почивката. Созополчани продължиха да са по-активни. Те имаха две претенции за дузпа. При втората топката очевидно се удари в ръката на защитник на Пирин, но Ангел Баялцалиев остана безмълвен. Той очевидно приложи правилото, което се наложи по време на Евро 2016 - да не се отсъжда наказателен удар при съмнение за липса на умисъл.

През 72-ата минута първодивизионният тим вкара победното попадение. Влезналият преди малко Станислав Костов получи топката в полето на домакините, финтира и подаде успореден пас. Голмайсторът на отбора Даниел Младенов беше на точното място и отбеляза за 0:1.

Диян Христов пропусна единствената възможност за изравняване. Той стреля с глава от близо, но Аргилашки с котешки рефлекс запази вратата си суха.

В края на срещата страстите се нажежиха и домакините получиха червен картон дълбоко в добавеното време. Футболистите на Созопол решиха, че разправяйки се със съдията могат да изравнят.

Така Пирин стана шестият отбор осигурил си място на четвъртфиналите на пролет. Литекс е единственият нискоразряден тим, който е сред осемте най-добри отбори в Купа на България 2016-2017.