Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 764

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пловдив) съсипа Литекс и е първият полуфиналист за Купата на България

"Канарите" прегазиха опонента си с 5:0, Стивън Петков блесна с хеттрик

86′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!!! 5:0!! НЕДЕЛЕВ!! Точка на погрома сложи Тодор Неделев четири минути преди края. Осмицата на пловдивчани увенча добрата си игра с гол, след като матира с елегантен изстрел от дъгата напълно безпомощния Диян Вълков.

78′

Играчите на Литекс имаха сериозни претенции към главния съдия в 78-ата минута. Ангел Лясков сътвори майсторски рейд в наказателното поле, но попадна в "сандвича" на Димов и Балтанов. Броженията на младежкия национал обаче бяха подминати с мълчание от Станислав Тодоров.

68′

Кристиан Добрев е последната смяна за Ботев в този мач. Теренът напуска Густаво Афонсо.

67′

Дуде Ндонгала напуска терена и на негово място се появява Тони Тасев.

66′

Ивайло Раденцов отстъпва мястото си за защитника Мартин Симеонов, който ще се опита да предотврати задаващия се разгром

65′

Втори жълт картон за Иван Иванов, който оставя своя тим с човек по-малко.

64′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!!! 4:0!! СТИВЪН ПЕТКОВ - ДУЗПА!! Въпреки леката активизация в редиците на Литекс, голът отново попадна в тяхната врата. Ботев организира бърза контраатака, при която Густаво Афонсо проби по крилото и се превърна в недостижим за Иван Иванов. Бранителят беше принуден да го събори в наказателното поле и съдията Тодоров не се поколеба да посочи дузпата. Грешникът Иванов пък получи втори жълт картон и бе пратен преждевременно в съблекалните. С отговорната задача да реализира наказателния удар пък бе натоварен Стивън Петков. Нападателят демонстрира класа и безкомпромисно достигна до своя хеттрик в първия си мач като титуляр за Ботев.

61′

Промяна в състав на Ботев. Фелипе Бризола отстъпва мястото си на Алваро Юлиано.

54′

ГРЕДА! Литекс можеше да намали изоставането си в 54-ата минута. Капитанът на "оранжевите" Ивайло Раденцов изпълни своя специалитет - пряк свободен удар, който след намесата на Кайзер срещна напречната греда на ловчанлии.

48′

Едва, след като изостанаха с 3 гола, футболистите на Литекс се сетиха да атакуват. В 48-ата минута удар на Минков премина малко над горната греда на Кайзер.

46′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

ГООЛ ЗА БОТЕВ!! 3:0!! БРИЗОЛА! Минута преди почивката, отборът на Ботев все пак стигна до класиката в този мач. Тодор Неделев отново влезе в ролята си на асистент, след като този път осигури перфектна топка за Бризола. Последва негов диагонален изстрел, който завърши с промяна в резултата 3:0!

40′

Неделев опита да изведе с дълъг пас Стивън Петков и почти успя, но нападателят не можа да овладее.

33′

И ПАК ПЕТКОВ!! Звездата на вечерта Стивън Петков беше на косъм от това да реализира хеттрик в 33-ата минута. Юношата на Левски остана на сантиметри от това да направи класиката, след като не успя да засече нов извеждащ пас на Неделев.

31′

Иван Иванов беше санкциониран заради нарушение срещу Стивън Петков.

29′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!! 2:0!! ПЕТКОВ!! Половин час след началото на четвъртфинала, грешка в центъра се оказа фатална за тима на Литекс. Тя позволи създаването на бърза атака, която светкавично премина от Бризола към навлизащия в наказателното поле Неделев. Звездата с №8 продължи за непокрития Петков, който на празна врата реализира второто си попадение в турнирната битка.

25′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Голям проблем сполетя гостите от Ловеч в 25-ата минута. Звездата им Тонислав Йорданов получи травма, която не му позволи да довърши срещата. Така на негово място Живко Желев се наложи да пусне Георги Търтов.

23′

НЕДЕЛЕВ! Звездата на Ботев - Тодор Неделев можеше да сътвори брилянтен гол в 23-ата минута. Националът беше на крачка от това да реализира директно от корнер. Въртеливият му изстрел обаче облиза страничната греда на съперника.

20′

ШАНС ЗА БОТЕВ!! "Жълто-черните" можеха да удвоят спокойно своята преднина в 20-ата минута. Дуде Ндонгала се възползва от разсичащ пас през центъра на отбраната. Крилото обаче се засуети и вратарят Вълков се намеси решително. Отбитата топка попадна в краката на Бризола, но ударът му бе изчистен от голлинията с глава Ангел Лясков.

15′

Официално предупреждение за Методи Костов, който наруши правилата срещу Пламен Димов.

14′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 1:0!! СТИВЪН ПЕТКОВ!! Логичното в Пловдив все пак се случи в 14-ата минута, когато носителят на Купата нанесе своя голов удар. Дуде Ндонгала сътвори каскада от финтове срещу Добромир Бонев, а впоследствие центрира в наказателното поле на Литекс. Там над всички скочи Стивън Петков, който майсторски с глава не остави никакъв шанс на ловчанлии.

12′

Бризола навлезе опасно в наказателното поле на Литекс. Пробивът на бразилеца обаче беше спрян, защото си пое топката непозволено с ръка.

8′

СТИВЪН ПЕТКОВ!! Селекцията на Николай Киров бе на крачка от това да поведе в резултата след 8 минути на Коматево. Малко щастливо, топката стигна до Панов, който пусна успореден пас на голлинията за Петков. Стивън обаче закъсня с части от секундата и пропусна да засече в опразнената врата.

3′

Ботев не изгуби време и наложи домакински натиск на своя опонент от първия съдийски сигнал. Още в 3-ата минута паниката се настани в полето на Литекс, след като Балтанов центрира от пряк свободен удар, но намиращият се в удачна позиция - Пламен Димов не съумя да играе с глава.

1′

9. Фернандо Виана 23. Тихомир Тодоров

Отборите на Ботев (Пловдив) и Литекс се изправят един срещу друг в първи четвъртфинален двубой от турнира за Купата на България. Настоящият носител на трофея е в ролята на абсолютен фаворит.

Селекцията на Ники Киров няма поражение от 18 септември, когато за последно преклони глава пред Лудогорец. Литекс, въпреки всичките си традиции в този турнир, пристига като обречен на Коматево. Селекцията на Живко Желев се намира в средата на таблицата във Втора лига, където "оранжевите" са пословични със слабата си игра като гост.

Кой какво свърши през есенния дял на Първа лига

Елитните ни тимове минаха през възходи и падения, но в крайна сметка на върха отново ще зимува Лудогорец

Ботев вече се опари от подценяване на съперниците си в предните два кръга от надпреварата. "Жълто-черните" победиха трудно Локомотив (Горна Оряховица) (3:1) на 1/16-финала след обрат, а след това имаха още по-големи проблеми при срещата си с Царско село на 1/8-финала в София, като срещата завърши драматично 4:3 след продължения. Именно поради тази причина наставникът Николай Киров е провел сериозен разговор с играчите да не допускат отново подценяване и да подходят максимално сериозно към предстоящия двубой.

Ботев (Пловдив) остава без Кайзер

Ботев (Пд) остава без Кайзер

Футболист от Гълъбово сменя чужденеца на скамейката на "канарчетата"

В състава на пловдивчани има няколко промени. На вратата е нароченият за гонене Даниел Кайзер, който обикновено пази в турнира за Купата. В атака пък ще действа Стивън Петков, който заменя намиращият се в сериозна голова суша Фернандо Виана.

Литекс излиза с възможно най-оптималната си единадесеторка. С капитанската лента ще бъде опитният Ивайло Раденцов, който ще държи халфовата линия заедно с Николай Христов. С интерес ще се наблюдават изявите на преотстъпените от ЦСКА - Ангел Лясков и Тонислав Йорданов.

Литекс продължава напред за Купата след късна драма срещу Локо (Сф)

Литекс на четвъртфинал за Купата на България!

Гол в 90-ата минута изхвърли Локо (София) от турнира

Главен съдия на срещата ще бъде Станислав Тодоров, с помощници Мартин Иванов и Петър Митрев. Делегат на БФС е Делян Асенов, а работата на реферите зорко ще следи Валери Цветков.