Созопол ще се опита да стане вторият тим от долните дивизии, успял да се промъкне до четвъртфинал за Купата на България. Футболистите от морския град победиха друг отбор от Пиринския край - Банско. Това се случи в предишния кръг от надпреварата. Те ще приемат на китния си стадион - "Созопол Арена" благоевградския Пирин.

Созопол е със сериозни аспирации да играе в групата на майсторите през следващия сезон. След изиграване на една трета от срещите във втория ешелон созополци са на пето място, но само на две точки зад лидера Етър. Те имат най-добрата защита, като в 10 мача са допуснали само 4 гола.

Два от тези голове им бяха вкарани още в първия мач от втория състав на ЦСКА-София в единствената загуба за сезона. Другите два гола ги вкара Царско село за равенството в Созопол 2:2.

Пирин е отбор, който се представя добре в мачове за Купата. „Орлетата" победиха Спартак (Пл) с 3:2 в първия кръг. Те трябваше да чакат до 86-ата минута, когато Дани Младенов отбеляза победното попадение. Отпадането на всички столични отбори и преди всичко на „грандовете" Левски и ЦСКА-София отваря шансове за оставащите отбори да играят финал с Лудогорец.

Благоевградчани се представят добре в Първа лига и са в средата на таблицата с 13 точки. Стефан Генов няма да може да разчита на контузения Тони Тасев. Той е решил да даде почивка на Александър Башлиев, Кристиян Кощрна,Орлин Старокин и вратаря Красимир Костов.