Монтана се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България след трудна победа с 2:1 като гост над Извор. Головете в мача паднаха през второто полувреме.

Николай Цветков откри резултата от дузпа в 56-ата минута. Домакините изравниха в 76-ата минута, а победното попадение за Монтана вкара Тони Тасев в продължението на срещата.

Гостите поведоха в 56-ата минута. Тогава играч на домакините игра с ръка в наказателното поле. Николай Цветков вкара от наказателния удар за 0:1.

Извор изравни в 76-ата минута след грешка на отбраната на Монтана при изпълнение на пряк свободен удар.

В добавеното време на мача Тони Тасев прати своя отбор в следващия кръг на турнира след отлично изпълнение на фаул.