Монтана се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България.

Отборът елиминира Черно море след победа с 2:1. Точни за "сините" бяха Илиев и Атанасов. Голът за гостите бе вкаран от Кузма.

Иван Коконов подсили Монтана

Прогонен от Черно море бързо си намери нов отбор

Крилото с втори престой на "Огоста"

След края на първите 45 минути домакините разполагаха с предимство пред "моряците", макар и минимално.

Гостите получиха попадение в 23-ата минута, когато голмайсторът на съперника Атанас Илиев се разписа за 1:0.

След гола си състезателите на Монтана се прибраха в собствената си половина, като очакваха възможност на контраатака.

Въпреки настоятелните си действия в предни позиции, варненци не успяха да изравнят резултата до почивката.

Минута и половина преди края на мача Марек Кузма върна състава си в двубоя, разписвайки се за 1:1. Само 3 минути по-късно обаче, в продължението на двубоя, Петър Атанасов бе точен за крайното 2:1, класирайки тима си в следващия етап от турнира.