Лудогорец не срещна никакво затруднени срещу Монтана на 1/8 финалите за Купата на България. Шампионите се наложиха с 4:0 над тима на Атанас Джамбазки.

Срещата се игра в Разград, а Монтана беше домакин, макар и символичен. Както е известно, тимът няма право да приема на своя стадион, тъй като спортното съоръжение няма осветление. Двамата треньори бяха дали почивка на повечето си титуляри.

Символичните домакини са отписали Купата и не впрягат особени сили в надпреварата. Без много усилия, Лудогорец победи и тотално доминираше над съперника си. Георги Дерменджиев заложи на състав, в който личаха имената на играчи, които рядко попадат в титулярния състав.

НА ЖИВО: Монтана - Лудогорец

Шампионите гостуват на собствения си стадион

Първото попадение в днешния мач стана дело на Кешеру, който засече от корнер,  топката се отби в гърба на Контохристос и от втори опит румънецът заби под гредата отблизо за 1:0. В 32-ата минута Дяков намери Натанаел, бразилецът прецизно насочи в десния ъгъл за 2:0.

През втората част, Лудогорец продължаваше да доминира тотално. 11 минути преди края Кешеру вкара нов гол след като получи техничен пас от Кампаняро и с плътен изстрел с десния крак направи резултата класически.

Секунди преди края на мача, Мисиджан оформи крайното 4:0.

Така Лудогорец се класира на 1/4 финалите без никакво напрежение.

Следващият мач на шампионите е на 28 октомври срещу Дунав. След това Арсенал гостува на "Васил Левски".