Лудогорец се промъкна в следващия кръг на турнира за Купата на България след 120-минутна драма при гостуването на Оборище, завършила с успех на разградчани 3:2.

Двубоят бе повод за Димитър Димитров да заложи на футболисти, които по-рядко получават шанс за изява, сред които бе юношата Светослав Ковачев. Промените очаквано дадоха отражение, но едва ли някой е очаквал, че на разградчани ще са им нужни продължения, за да продължат напред.

В първите минути на мача нападателят на втородивизионния тим - Георги Нетов, опита да притесни вратаря Брун, който се намеси добре при опит за попадение на футболиста. На другата врата гол на Жоао Пауло бе правилно отменен заради засада.

Малко преди края на полувремето далеч по-силният отбор все пак откри резултата!

В 40-ата минута Кишада получи топката на дъгата пред наказателното поле и с прецизен удар откри 1:0 - резултат, при който дойде и почивката!

Херо: Трябваше да положим повече усилия

"Не очаквах да ни е толкова трудно", заяви треньорът на Лудогорец

Второто полувреме отново започна с шанс за Нетов, който бе най-деен от състава на домакините в предни позиции, но и в този случай Брун внимаваше и се намеси успешно. Последва нов опит на Жоао Пауло за гол, но бразилецът от изгодна позиция не успя да порази целта и да покачи аванса на Лудогорец.

С наближаването на края на мача ставаше все по-интересно. Домакините погледнаха по-смело към изравняването, а то дойде 12 минути преди края на 90-те минути!

Нетов се възползва от топка в наказателното поле, осигури си добра позиция за стрелбя, а вратарят Брун този път не бе особено убедителен - 1:1!

Треньорът на Оборище: Не ни достигна късмет срещу Лудогорец

"Видя се, че вървим в правилната посока", заяви Ангел Славков

В добавеното време на мача Яцек Горалски бе намерен от появилия се като резерва Марселиньо на 6-7 метра пред вратата, но ударът на поляка с глава не намери очертанията на вратата и мачът влезе в продължения!

Изглеждаше, че домакините ще трябва да играят в тях с човек по-малко заради контузия на голмайстора Нетов, който не можеше да продължи, а тимът от Панагюрище вече бе извършил всичките си смени. Горалски обаче се опита да симулира за дузпа и получи втори жълт картон, така че двата отбора останаха с по 10 човека на терена.

Лудогорец настъпи газта, а Марселиньо намери по чудесен начин друга резерва - Клаудиу Кешеру, който след удра с глава от наказателното поле вкара за 2:1!

Упражнението между двете звезди на разградчани се повтори и в 114-ата минута за 3:1, с което напрактика приключи интригата в срещата.

Домакините все пак вкараха още един гол в последните секунди на срещата, оформяйки крайното 2:3 чрез защитника Мартин Василев.

И така - Лудогорец, макар и трудно, подобно на колегите си от Левски, ще играе в следващата фаза от турнира за Купата на България...

Оборище - Лудогорец: 2:3, играят се продължения!