Турнир: Купа на България Стадион: Зрители:

Лудогорец победи Левски с 2:1 за Купата на България

Историческо! Лудогорец изхвърли Левски от Купата след драма с пълен обрат

Кордоба пропиля златен шанс

90+3′

Бърнард Текпетей бе заменен от Георги Терзиев

90+1′

10 минути добавено време.

90′

Кордоба изпълни ужасяващо дузпата. Топката прелетя високо над вратата!

86′

След удар на Цунами топката рикошира в крака, а изгледа и след това в ръката на Вердон. След дълго разглеждане, Давидов бе привикан да прецени сам ситуацията - ДУЗПА за "сините"!

79′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Пълен обрат! Сонко изчисти топката, Текпетей получи отляво на фланга, навлезе навътре, стреля силно, Андреев не успя да се намеси добре, въпреки че докосна топката и получи гол в мрежата си. 2:1!

74′

Миланов бе заменен от Ивелин Попов

73′

Георги Миланов бе заменен от Илиян Стефанов

73′

Роналдо бе заменен от Ивелин Попов

72′

Марин Петков бе замен от Патрик-Габриел Галчев

69′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Якуб Пьотровски центрира остро отляво, успоредно на голлинията и Тиаго от два, три метра засече, за да изравни резултата - 1:1. ВАР потвърди гола!

69′

Джонатан бе заменен от Десподов.

65′

Матиас Тисера отстъпи мястото си на Игор Тиаго

64′

Нонато отстъпи мястото си на Доминик Янков

63′

Гонсалвеш бе заменен от Педро Нареси

60′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Цунами центрира остро отляво, Уелтън изпревари защитниците на шампионите, топката се удари в тялото му и влезе в мрежата. Домакините имат претенции, че бразилецът е играл с ръка. ВАР потвърди попадението!

59′

"Орлите" опитват да владеят инициативата, но до момента не създават чисти голови положения.

51′

Уелтън нахлу отляво и пусна отляво, но Роналдо от близка дистанция не успя да достигне до топката.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

43′

Любопитна ситуация - Ивелин Попов, който е резерва до момента в мача, имаше сериозни претенции за позицията на топката при изпълнение на корнер от страна на Текпетей. Затова играта бе забавена с 1-2 минути.

41′

Кордоба получи жълт картон.

39′

Първа намеса на Пламен Андреев в мача! След постепенна атака на Лудогорец и грешка на Краев, топката достигна до Текпетей, който от дистанция опита мощен удар, но младият капитан на "сините" изби решително!

Снимка 598020

Източник: startphoto.bg

34′

Уелтън проби отляво, излъга защитата на шампионите и пусна към Роналдо, на метри пред вратата, но Слуга пресече топката и изби в корнер, след който не последва нищо.

29′

"Сините" владеят инициативата и създават повече възможности пред вратата на съперника. До момента обаче попадения няма...

Снимка 598016

24′

Якуб Пьотровски получи жълт картон за нарушение срещу Филип Кръстев.

21′

Добра възможност пред "сините"! Уелтън финтира отляво Сисиньо, който падна на земята и стреля по диагонала, но стражът на "орлите" се намеси успешно.

12′

Ван дер Каап получи жълт картон след нарушение в центъра на терена.

11′

Миланов с нов удар към вратата след като засече успоредно на голлинията центриране, но и този път, нямаше успех пред Слуга.

Снимка 598012

6′

След много битка в първите минути, първи точен удар в мача. Георги Миланов опита слаб изстрел от дистанция, но Слуга нямаше проблеми да улови.

2′

Времето в Разград е доста студено, което пречи доста на титуляри и резерви...

Снимка 598010

1′
1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

64 Доминик Янков 27 Асен Митков

Последният дуел за футболната 2022 година в страната ни е между отборите на Лудогорец и Левски. Срещата от 1/8-финалите за Купата на България е днес от 13:30 часа на "Хювефарма Арена".

Преди три дни двата тима се изправиха един срещу друг отново в Разград, когато изиграха интересен двубой от efbet Лига, който обаче завърши без попадения. През първата част дузпа на Лудогорец бе отменена, а в средата на второто полувреме Левски също бе потърпевш от решението на VAR. Гол на Георги Миланов бе отменен поради нарушение в атака.

Лудогорец бие шута на Шимунджа при загуба от Левски за Купата

Столът на словенеца се клати сериозно

"Сините" ще се стремят да продължат защитата на Купата на България, която спечелиха във финал срещу ЦСКА. Левски срази Вихрен с 4:1 като гост на старта на участието си в турнира, но сега им предстои доста по-труден тест.

Очаква се Станимир Стоилов да заложи на почти същия състав, който изигра силен мач преди дни в Разград. Тогава извън 11-те остана бразилският краен бранител Цунами. Той бе съхранен, защото висеше с картони. Сега обаче се очаква да стартира. До последно под въпрос ще е Жереми Петрис. Ако французинът не е готов, то като титуляр ще излезе Абдулахи Шеху.

Титуляр на Левски пропуска и втория мач срещу Лудогорец

Жереми Петрис няма да вземе участие в срещата за Купата на България

Анте Шимунджа също ще направи няколко ротации. Словенският специалист по всяка вероятност ще заложи в атака на Матиас Тисера, Бърнард Текпетей и Кирил Десподов. Първите двама се появиха след почивката в отложения мач от шестия кръг на efbet Лига. Не се очакват обаче други сериозни промени в стартовия състав.