Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (София) с 2:0 на стадион "Локомотив" в "Надежда" и се класира на 1/4-финал за Купата на България.

Двата тима не изиграха много красив двубой, но в крайна сметка "смърфовете" ликуваха в края. Първото попадение в мача падна в 46-та минута, когато именикът Димитър Илиев отбеляза красиво попадение, а в последната минута на двубоя се разписа и Кристиан Гомис.

Снимка 551432

През първите 45 минути двата тима не предложиха почти нищо на зрителите и преобладаваха сблъсъци в центъра на терена. Най-чистото положение се откри пред Димитър Илиев в 40-та минута. Той получи топката от Томашевич и стреля с левия крак, но Любенов демонстрира страхотен рефлекс и опази мрежата си суха.

Снимка 551431

Второто полувреме започна шеметно за гостите. Само 40 секунди след подновяването на играта Димитър Илиев изведе своя отбор напред в резултата. Голмайсторът на Локо (Пловдив) демонстрира класата си за пореден път. Той получи пас пред наказателното поле на домакините и нанесе силен шут по диагонала, топката се удари в левия страничен стълб и влетя в мрежата. Стражът на Локо (София) нямаше какво да направи.

Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив), развой на срещата по минути

Двубоят започва в 15:00 часа

В последните минути домакините се хвърлиха в атаки, но при една контра в 94-та минута Кристиан Гомис се откъсна в полето на "червено-черните" и оформи крайния резултат.

Снимка 551430

По този начин "смърфовете" станаха първия 1/4-финалист за Купата на България. Днес ще се изиграе и 1/8-финалът между Левски и Септември (Симитли). Двубоят е от 19:00 часа, на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов".