Локомотив (Пловдив) се промъкна на четвъртфиналите за Купата на България. Настоящият носител на трофея победи трудно Литекс с 2:1 на "Лаута".

В герой за "смърфовете" се превърна Димитър Илиев, който вкара два гола - 74-ата и 87-а минути. Преди това Иван Митрев (65) бе дал преднина на "оранжевите".

Пловдивчани, който днес бяха без наказания си треньор Бруно Акрапович, отново изиграха слаб мач, но показаха характер и продължават защитата на трофея си.

Локомотив (Пловдив)  - Литекс 2:1

Локо (Пд) - Литекс 2:1, Димитър Илиев с втори гол

"Смърфовете" са фаворит за днешния сблъсък

Двубоят започна с отличен шанс пред Бирсент Карагарен. Момчил Цветанов проби отляво и пусна успореден пас в наказателното поле, който деветката на домакините засече, но прати топката покрай вратата.

В 7-ата минута "смърфовете" организираха добра отака отдясно. Димитър Илиев центрира остро в наказателното поле, където Анте Аралица се размина с топката.

Снимка 456099

В 24-ата минута Карагарен се отличи в нов пропуск. Ожболт изведе крилото на добра позиция фронтално срещу вратата, но офанзивният футболист не успя да нанесе хубав удар, а и Иванов му попречи с шпагат. Малко след това Аралица не затрудни Петров с удар с глава след центриране от корнер.

До края на първата част домакините имаха териториално преимущество, но трудно създаваха нещо опасно пред вратата на Литекс. В допълнителното време на първата част удар от въздуха на Цветанов срещна тялото на играч на гостите. Последва нов шут, този път на Уирис, но топката мина високо над вратата.

Снимка 456098

На полувремето в състава на домакините бяха извършение две смени. Георги Илиев и Един Бахтич замениха Аралица и Уирис.

В 47-ата минута Димитър Илиев опита извеждащ пас към Бахтич, който можеше да изненада Петров, но вратарят на гостите се справи. Малко след това Петров отрази техничен удар на Витанов.

В 56-ата минута Ожболт бе оставен непокрит в наказателното поле и след центриране на Карагарен стреля с глава, но покрай вратата.

Снимка 456095

Литекс изненада пловдивчани в 65-ата минута. Тогава Иван Митрев се възползва от грешка на Милош Петрович, отне топката в наказателното поле и с безпощаден удар не остави шансове на Пиргов.

Локомотив можеше да стигне до изравнителен гол в ответната атака, но отново Карагарен пропусна.

В 74-ата минута натискът на домакините след попадението доведе до гол. Тогава Карагарен центрира отдясно в наказателното поле. Иван Иванов не успя да изчисти топката, кълбото стигна до Димитър Илиев, който вкара за 1:1.

Снимка 456096

В 87-ата минута "смърфовете" стигнаха до пълен обрат. Георги Илиев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, вратарят Петър Петров излезе неразчетено и не успя да избие топката. Карагарен с глава чукна топката към Димитър Илиев, а капитанът на домакините прати топката в опразнената врата.

До края на двубоя Локомотив запази преднината си и вече е на четвъртфиналите на турнира.