Локомотив (Пловдив) се класира с лекота за осминафиналната фаза в турнира за Купата на България. "Смърфовете" се "поразходиха" на терена в Смолян, за да надвият местния Родопа с 4:0. Селекцията на Александър Тунчев не подцени своя опонент от Трета лига и го наказа с попадения на Георги Минчев (3) и Венсан Марсел. На три пъти и гредите бяха верен помощник на родопчани. А стражът Дафовски спаси дузпа на Карагарен в 90-ата минута.

Домакините демонстрираха ентусиазъм в играта си, но нищо повече. Любопитен факт е, че след победата над Левски с 2:1 през 2004 година, това бе едва вторият мач от стадион "Септември", предаван на живо по телевизията.

Резултати и голмайстори от мачовете за Купата на България

Следете битките тук

Ентусиазмът на родопчани бързо стихна, тъй като елитният им опонент започна да ги пресира дълбоко в тяхната половина. В 3-ата минута Кристиан Гомис от Локомотив (Пд) беше задържан в наказателното поле при центриране от фаул. Реферът Димо Димов не се поколеба и отсъди дузпа. Зад топката застана Георги Минчев, който запрати Дафовски в обратния ъгъл за 0:1.

Въпреки първоначалния шок, футболистите на Родопа намериха сили да отправят точен удар по посока локомотивската врата. Михаел Кисьов получи пас в близост до дясната греда, но ударът му от малък ъгъл не притесни особено Лукас Рейдър.

Не измина много време и преднината на "смърфовете" бе удвоена. Завърналият се в клуба Йосип Томашевич проби по фланга, след което центрира в близост до ъгловото флагче. Перфектният му пас намери в наказателното поле Георги Минчев, който мина пред централния защитник на Родопа и отблизо реализира с глава.

Стадион "Септември" аплодира своите любимци, когато в 21-ата минута Николай Тихомиров завърши с мощен шут едно заучено положение. Е, топката мина много над горната греда, но все пак комбинацията си струваше.

Официално: Хебър - ЦСКА ще се играе на "Армията"

Променя се и началният час на мача

Селекцията на Юлиян Сюрджиев имаше числено превъзходство в полето на Локомотив в 31-ата минута. Кисьов обаче се засуети и не успя да продължи към Ангелов. Въпросният все пак имаше шанс да блесне 30-секунди по-късно, когато отправи техничен изстрел от границата на наказателното поле.

Време за класиката стигна още до първото полувреме. Отбраната на Родопа отново не бе на висота при борба за висока топка. Георги Минчев надскочи своя опонент, продължавайки с глава за Венсан Марсел. От своя страна французинът засече кълбото директно от воле и силно под гредата я запрати за 0:3. Това беше и негов първи гол с екипа на пловдивските "железничари".

Родопа (Смолян) - Локомотив (Пловдив) 0:4 (Развой на срещата по минути)

Хеттрик на Георги Минчев

Локомотив не спря с атаките и след почивката. Йосип Томашевич навлезе навътре от крилото и само подложеният крак от Иван Караиванов попречи на сърбина може би да матира Дафовски за 0:4.

Няма и две минути след появата си на терена, Бирсент Карагарен имаше възможност да се разпише. Лукас Салинас го изведе сам срещу стража на родопчани, но диагоналният му изстрел се отби в дясната греда.

Обявиха съдиите за 1/16 финалите на Купата на България

Неделчо Гаджалов ще ръководи Левски - Царско село

Последният интересен миг от този двубой настъпи в даденото от съдията продължение. Бирсен Карагарен на два пъти си изработи дузпа в полето на Родопа, но едва втората такава беше отсъдена от рефера Димов. Димитър Илиев даде шанс на Биската да изпълнява, но вратарят Дафовски се намеси блестящо и спаси за кеф на домакинските фенове.

Така Локомотив (Пд) отново ще се заеме с ангажиментите си в елита, където му предстои емблематичен сблъсък с вечния съперник Ботев (Пд).