Третодивизионният Литекс се класира за четвъртфинал за Купата на България, след като спечели лотарията на дузпите срещу столичния Локомотив. Мачът завърши 1:1 в редовното време и продълженията.

Локомотив отстрани ЦСКА-София, но отпадна от Литекс след дузпи

И двата отбора поднесоха изненади в предишния кръг

Най-интересната част от мача беше изпълнението на наказателните удари. Решителна се оказа осмата дузпа. В нея „железничарят" Георгиос Бузукис нацели гредата и даде предимство на домакините. Денил Селимински хладнокръвно реализира и за втори път отбеляза попадение, класирало отбора му напред в турнира.

Преди това двамата вратари Вълков и Любенов спасиха по един удар. Виячки не можа да вкара за гостите четвъртата дузпа, а Иван Иванов пропусна петата.

За Литекс безпощадни бяха Йоан Петков, Руслан Иванов и Емил Грозев. Капитанът Даниел Пеев и Александър Горанов връщаха надеждите за гостите.

Снимка 259592

Получи се мъжки и много завързан мач, който през първото полувреме не донесе нито едно положение за гол.

В началото на втората част паднаха и двете попадения. В 51-ата минута Искрен Писаров откри. Той беше най-находчив при меле под вратата на Любенов.

Само 4 минути след това Хадзиладис проби отдясно и подаде на Златко Бонев, който вкара за 1:1.

Срещата продължи с малко превъзходство на Литекс. В 80-ата минута Денис Пидев от гостите получи втори жълт картон и остави съотборниците си в оставащите 40 минути с човек по малко.

В продълженията и двата отбора бяха достатъчно изморени и не можаха да сътворят не що сериозно. Както и през второто полувреме Любенов се намеси авторитетно, когато се налагаше.

Снимка 259593

Така Литекс за втори път продължава след изпълнение на наказателни удари. „Оранжевите" победиха във финала на северозапада Кариана (Ерден) с 10:9.