Левски е поредният четвъртфиналист за Купата на България. Селекцията на Славиша Стоянович обори първоначалните прогнози и отстрани Берое след успех с 3:1 на осминафиналите. "Синият" триумф се оказа още по-сладък, тъй като бе постигнат след пълен обрат. А героят на вечерта се казваше Найджъл Робърта, блеснал с хеттрик.

ФК ЦСКА 1948 победи Ботев (Пловдив) с 2:1 след продължения и е четвъртфиналист за Купата на България

ФК ЦСКА 1948 продължи агонията на Ботев (Пд), "червените" напред за Купата след продължения

Димитър Митков вкара победното попадение за столичани

Началото не беше никак добро за домакините, които набързо се оказаха догонващи след точно изпълнена дузпа от техния кошмар Мартин Камбуров. До паузата паритетът беше възстановен след чудесно изпълнен фаул от Найджъл Робърта. Четвърт час след подновяването на играта, Карлос Охене от Берое изпусна нервите си и получи червен картон, което промени развоя на събитията. Пет минути по-късно домакините подпечатаха билетите си за следващата фаза, когато Робърта се превърна в големия герой с попадение от бялата точка. И за да бъде класиката пълна, "лалето" оформи своя хеттрик в даденото от съдията продължение.

Снимка 521271

Така столичният гранд очаква съперниците си в Топ 8, за където вече се класираха Локо (Пд), ЦСКА, Арда, ФК ЦСКА 1948 и Лудогорец.

Левски стартира идея по-активно след първия съдийски сигнал на Станислав Тодоров. Отбраната на Берое трябваше да действа безгрешно във втората минута, когато Мартин Петков и Робърта размениха бързи подавания, за да може 18-годишният нападател да центрира остро. Георги Ангелов обаче бе на точното място и изчисти в корнер.

Нещото като домакински натиск на "сините" продължи и с добър пробив по фланга на капитана Райнов, който внесе достатъчно смут в беройската отбрана. Стигна се до нов корнер, който беше боксиран от сигурния Генади Ганев.

Снимка 521275

Берое напомни за силата си в атака, когато в 13-ата минута Мартин Камбуров проби мощно през центъра и го деляха секунди от това, за да отправи своя голов изстрел. Драган Михайлович обаче действа решително и с точен шпагат отърва домакините от голяма беля. Всичко започна след грубата грешка на Тома Даске в центъра на терена.

Лудогорец победи Царско село с 2:1 за Купата на България

Царско село се опълчи на Лудогорец, но шампионите продължават напред за Купата на България

Антон Недялков се контузи

Левски имаше числено превъзходство при своя атака в 24-ата минута. Илия Юруков отлично продължи към Мартин Петков, но футболистът с №79 се забави прекалено много, с което провали остротата на своя изстрел. Опция беше и пас към Робърта.

Без да се затрудняват особено, гостите от Берое стигнаха до дузпа в 26-ата минута. Новото попълнение на Левски - Файсал Рерас се забави изключително много с действията си в отбрана и фаулира връхлитащия към топката Стийв Фуртадо. Развоят на ситуацията беше логичен - дузпа за старозагорци. Зад топката естествено застана Мартин Камбуров, който безпощадно я прати в десния ъгъл Микулич. Това беше и юбилейния гол №25 на ветерана срещу любимата му жертва.

Снимка 521281

Макар и без успеваемост чрез атака, Левски достигна до паритета от статично положение в 38-ата минута. Найджъл Робърта за пореден път доказа защо е най-силният футболист на "сините", отбелязвайки директно от пряк свободен удар. Нидерландецът стреля мощно в ъгъла на несигурния Ганев, което се оказа достатъчно за 1:1.

Снимка 521288

Гостите от Стара Загора бързо можеха да си върнат преднината малко преди почивката. Стийв Фуртадо отново се превърна в енигма за Рерас и центрира остро на първа греда за Алиун Фал, който в последния миг бе изпреварен от Ребин Сулака, изчистил многозначително в корнер.

Нападение в "синьо" завърши с осигуряването на центриране към Робърта и Петков. С това стартираха и интересните моменти през втората част. Въпросната ситуация обаче завърши с намесата на стража Ганев, който беше господар в собственото си наказателно поле.

Снимка 521279

Тома Даске се превърна в огромен длъжник за всички свои колеги, след като топката стигна при него заради слабо изчистване на вражеската отбрана заради корнер. Французинът можеше да отправи далеч по-добър пас, но всичко завърши с намеса на Ганев.

Арда победи с 1:0 Етър като гост за Купата на България

Арда удари Етър и е четвъртфиналист за Купата

Иван Тилев вкара единствения гол в мача

Левски можеше да стигне до пълния обрат в 56-ата минута. Триходова комбинация Робърта-Юруков-Найденов завърши с диагонален изстрел на последния, но Ганев реагира на висота и с една ръка отрази шута на "синия" юноша.

Отборът на Берое остана с човек по-малко точно час след началото на мача. Карлос Охене прояви бурния си характер, след като няколко пъти удари без топка Мартин Петков. Това се оказа достатъчно за рефера Тодоров да го изгони с директен червен картон.

Снимка 521292

Селекцията на Славиша Стоянович бързо се възползва от численото си превъзходство и стигна до обрата в 65-ата минута. Илия Юруков комбинира с резервата Мохамед, след което се отправи към наказателното поле на Берое. В този момент той бе спънат от Александър Цветков, който във втори пореден мач направи дузпа в ущърб на своя тим. Зад топката застана Робърта, който с безкомпромисно изпълнение направи 2:1.

Напрежението на "Герена" взе връх в 68-ата минута, когато двата тима се хванаха за гушите заради непозволени действия на Робърта. Звездата на Левски удари Ганев при борба за висока топка, което накара гостите да пожелаят неговото изгонване. Нидерландецът се отърва само с жълт картон, което вбеси щаба на старозагорците.

Снимка 521287

Последваха мигове на левскарска доминация, при която можеше да бъде отбелязан и решителен трети гол. Мартин Райнов и Драган Михайлович обаче не бяха акуратни в решителните мигове.

ЦСКА победи Черно море с 3:1 за Купата на България

ЦСКА си върна доброто лице с три гола срещу Черно море, "армейците" напред за Купата на България

"Червените" продължават на четвъртфиналите

В оставащите минути беройци се хвърлиха масирано в атака, но това отвори огромни пробойни в тяхната отбрана. От такава се възползва Найджъл Робърта в даденото от съдията продължение. "Лалето" изпревари последния в защита Фал и остана сам срещу Ганев, за да превърна вечерта си в перфектна с хеттрик и класиране на клуба в следващата фаза за Купата на България.

Снимка 521295

Оттук насетне двата тима отново се връщат към ангажиментите си в efbet Лига. Левски приема у дома несигурния под ръководството на Азрудин Валентич - Ботев (Пд). Берое домакинства на шампиона Лудогорец.

Локомотив (Пловдив) победи Беласица с 2:1 за Купата на България