Левски и Лудогорец за четвърт път ще се изправят един срещу друг в турнирите за националната Купа. В първия случай, логично разликата в класите е била много голяма и в полза на "сините", а не както е сега - обратното. Това става в края на 1968 година, а двубоите с Лудогорец от 1/16-финалите за Купата (тогава Купа на Съветската Армия) са на 11 и 15 декември, пише "Мач Телеграф".

Първият мач е в Разград и завършва 1:1. Точен за Левски е Георги Соколов. Във втория двубой "сините" не оставят шансове на съперника и го побеждават с 4:0. Този път Георги Соколов бележи два гола, а останалите са дело на Борислав Богданов и Стефан Павлов. Интересното е, че Лудогорец по това време не е част дори от Северната група. Същият сезон "орлите" са в трета дивизия и печелят промоция за втора.

Стойчо срещу Мъри - дерби преди дербито!

По "Код спорт"

Доста по-пресни са спомените от последните два сблъсъка между двата тима в турнира. Единият бе на полуфиналите през сезон 2014/15. Първата среща в Разград завърша 0:0. Драмата в реванша бе голяма. В самия край на мача Роман Прохазка хвърли топката от тъч, тя попадна в Антонио Аниете, който с много силен ударя изпрати в мрежата зад Владо Стоянов и взриви трибуните на "Герена".

Малко преди началото на пандемията от коронавирус - през март 2020-а, в четвъртфинал на "Герена", двата отбора завършиха 0:0 в редовното време и продълженията. В 90-ата минута пък вратарят на Левски Милан Миятович спаси дузпа на Драгош Григоре. Именно 11-метрови удари определиха победителя. Това бе Левски, който спечели с 6:5, а решителния пропуск за Лудогорец направи Мавис Чибота, който не уцели вратата от бялата точка.