90+5′
Турнир: Купа на България Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски се класира на четвъртфинал за Купата на България след победа над Берое с 3:1

Звезден Найджъл Робърта класира Левски на четвъртфинал за Купата на България

"Сините" показаха характер и обърнаха Берое за важния успех с 3:1

90+4′

Стивън Петков се появява в игра за Левски. Напуска Илия Юруков.

90+3′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 3:1! РОБЪРТА! В оставащите минути беройци се хвърлиха масирано в атака, но това отвори огромни пробойни в тяхната отбрана. От такава се възползва Найджъл Робърта в даденото от съдията продължение. "Лалето" изпревари последния в защита Фал и остана сам срещу Ганев, за да превърна вечерта си в перфектна с хеттрик и класиране на клуба в следващата фаза за Купата на България.

86′

Мартин Петков влезе грубо в краката на съперник и беше декориран в жълто.

83′
Снимка 521291

82′

ФАЛ! Дори и с намален състав, Берое можеше да стигне до изравняването в 82-ата минута. Алиун Фал обаче остана на сантиметри под топката след центриране от фланга. Сенегалецът бе оставен непокрит от разсеяната отбрана на съперника.

78′

Последваха мигове на левскарска доминация, при която можеше да бъде отбелязан и решителен трети гол. Мартин Райнов и Драган Михайлович обаче не бяха акуратни в решителните мигове.

77′
Снимка 521276

75′

Гаюс Макута получава жълт картон заради непозволени действия.

74′

Тома Даске напуска игра, за да бъде заменен от Живко Атанасов.

73′

Александър Цветков бива заменен, а в играта ще влезе Иван Минчев.

70′
Снимка 521287

69′

Ядосаният Теди Мезаг получава картон заради активното му участие в мелето.

68′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА РОБЪРТА? Напрежението на "Герена" взе връх в 68-ата минута, когато двата тима се хванаха за гушите заради непозволени действия на Робърта. Звездата на Левски удари Ганев при борба за висока топка, което накара гостите да пожелаят неговото изгонване. Нидерландецът се отърва само с жълт картон, което вбеси щаба на старозагорците.

66′

Мартин Камбуров напуска терена, за да бъде заменен от Октавио.

65′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 2:1!! РОБЪРТА-ДУЗПА! Селекцията на Славиша Стоянович бързо се възползва от численото си превъзходство и стигна до обрата в 65-ата минута. Илия Юруков комбинира с резервата Мохамед, след което се отправи към наказателното поле на Берое. В този момент той бе спънат от Александър Цветков, който във втори пореден мач направи дузпа в ущърб на своя тим. Зад топката застана Робърта, който с безкомпромисно изпълнение направи 2:1.

62′

Насиру Мохамед се появява в игра. Терена напуска Ивайло Найденов.

60′

ИЗГОНИХА ОХЕНЕ! Отборът на Берое остана с човек по-малко точно час след началото на мача. Карлос Охене прояви бурния си характер, след като няколко пъти удари без топка Мартин Петков. Това се оказа достатъчно за рефера Тодоров да го изгони с директен червен картон.

56′

НАЙДЕНОВ! Левски можеше да стигне до пълния обрат в 56-ата минута. Триходова комбинация Робърта-Юруков-Найденов завърши с диагонален изстрел на последния, но Ганев реагира на висота и с една ръка отрази шута на "синия" юноша.

Снимка 521278

55′

Тома Даске се превърна в огромен длъжник за всички свои колеги, след като топката стигна при него заради слабо изчистване на вражеската отбрана заради корнер. Французинът можеше да отправи далеч по-добър пас, но всичко завърши с намеса на Ганев.

54′

Жълт картон за Илиас Хасани, който се наложи да спира непозволено Рерас.

51′

Нападение в "синьо" завърши с осигуряването на центриране към Робърта и Петков. С това стартираха и интересните моменти през втората част. Въпросната ситуация обаче завърши с намесата на стража Ганев, който беше господар в собственото си наказателно поле.

47′
Снимка 521274

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за мача Левски - Берое след края на първото полувреме.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ШАНС ЗА БЕРОЕ! Гостите от Стара Загора бързо можеха да си върнат преднината малко преди почивката. Стийв Фуртадо отново се превърна в енигма за Рерас и центрира остро на първа греда за Алиун Фал, който в последния миг бе изпреварен от Ребин Сулака, изчистил многозначително в корнер.

Снимка 521275

38′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:1! РОБЪРТА! Макар и без успеваемост чрез атака, Левски достигна до паритета от статично положение в 38-ата минута. Найджъл Робърта за пореден път доказа защо е най-силният футболист на "сините", отбелязвайки директно от пряк свободен удар. Нидерландецът стреля мощно в ъгъла на несигурния Ганев, което се оказа достатъчно за 1:1.

34′

Мартин Камбуров загуби индивидуално надиграване с Микулич в 34-ата минута. Тогава нападателят завъртя добре топката от фаул, но тя попадна в обсега на сигурния в този миг хърватски вратар.

Снимка 521280

30′

Официално предупреждение за Тома Даске.

27′

Картон за Мартин Райнов, който твърде бурно прие отсъдената дузпа от главния арбитър.

26′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! 0:1!! КАМБУРОВ-ДУЗПА!! Без да се затрудняват особено, гостите от Берое стигнаха до дузпа в 26-ата минута. Новото попълнение на Левски - Файсал Рерас се забави изключително много с действията си в отбрана и фаулира връхлитащия към топката Стийв Фуртадо. Развоят на ситуацията беше логичен - дузпа за старозагорци. Зад топката естествено застана Мартин Камбуров, който безпощадно я прати в десния ъгъл Микулич. Това беше и юбилейния гол №25 на ветерана срещу любимата му жертва.

24′

Левски имаше числено превъзходство при своя атака в 24-ата минута. Илия Юруков отлично продължи към Мартин Петков, но футболистът с №79 се забави прекалено много, с което провали остротата на своя изстрел. Опция беше и пас към Робърта.

21′

Стийв Фуртадо напредна до аутлинията, след което центрира успоредно. Звонимир Микулич прочете добре ситуацията и пресече решително.

19′
Снимка 521267

17′

"Зелено-белите" футболисти имаха претенции към главния съдия Тодоров в 17-ата минута, когато според тях Ребин Сулака игра с ръка в своето поле. Шуменският рефер обаче остана безмълвен.

13′

Берое напомни за силата си в атака, когато в 13-ата минута Мартин Камбуров проби мощно през центъра и го деляха секунди от това, за да отправи своя голов изстрел. Драган Михайлович обаче действа решително и с точен шпагат отърва домакините от голяма беля. Всичко започна след грубата грешка на Тома Даске в центъра на терена.

6′

Нещото като домакински натиск на "сините" продължи и с добър пробив по фланга на капитана Райнов, който внесе достатъчно смут в беройската отбрана. Стигна се до нов корнер, който беше боксиран от сигурния Генади Ганев.

Снимка 521270

2′

Левски стартира идея по-активно след първия съдийски сигнал на Станислав Тодоров. Отбраната на Берое трябваше да действа безгрешно във втората минута, когато Мартин Петков и Робърта размениха бързи подавания, за да може 18-годишният нападател да центрира остро. Георги Ангелов обаче бе на точното място и изчисти в корнер.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′

41. Георги Александров 73. Иван Минчев

Левски приема днес Берое в мач от осминафиналите за Купата на България. Срещата е от 18:00 часа на "Герена". За "сините" този двубой е под мотото "всичко или нищо". Ако елиминират съперника си, столичани ще продължат да мечтаят, че ще успеят да постигнат нещо значимо през този сезон. При отпадане кампанията ще е провал.

От началото на пролетния дял всичко при Левски е хаос - както играта, така и схемата. Всичко постоянно се върти, но не дава резултат. Столичани победиха с 2:0 Монтана в първия си мач, а след това записаха две нулеви равенства срещу Етър и ФК ЦСКА 1948. Вместо да надграждат, се наблюдава много сериозен спад в представянето на отбора. Единственото, на което може да се отблегне треньорът Славиша Стоянович, е играта в отбрана. Отборът все още не е допуснал гол. Новият вратар Звонимир Микулич демонстрира стабилни изяви и ще пази и днес за сметка на Николай Михайлов.

Берое гостува на Левски без Александър Василев и Кукула

Станислав Тодоров от Шумен ще ръководи двубоя

Треньорът на "сините" ще има дилема дали да използва схема 4-4-2 или да заложи на трима в отбрана. По-вероятно е второто. Така титуляри ще са Живко Атанасов, Ребин Сулака и Начо Монсалве. В ролята на халф-бекове ще са Фейсал Рерас и Драган Михайлович. Сигурен за мястото си е Мартин Райнов. Крайно време е Тома Даске да седне на пейката и да отстъпи мястото си на Илия Юруков. В предни позиции ще са Найджъл Робърта и Стивън Петков. Зад тях ще играе Насиру Мохамед.

Под въпрос за Левски са Валери Божинов и Симеон Славчев. Малко вероятно е някой от тях да попадне в групата за мача.

Берое се представя колебливо в последните двубои - не успя да победи Славия (1:1) и загуби от Черно море (1:2). Целта пред заралии е класиране в Европа и затова трябва да хвърлят всички сили за Купата. След изтърпяно наказание в състава на Димитър Димитров се завръщат Крум Стоянов и Георги Ангелов. Аут е Александър Василев. Очаква се в халфовата линия да играе Октавио, а в нападение да се разчита на Алиун Фал и кошмарът на Левски Мартин Камбуров.

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров.