Отборът на Левски приключи безславно участието си за Купата на България. "Сините" бяха елиминирани още в осминафиналната фаза, след като допуснаха сензационно поражение с 2:3 (след продължения) от стария си познайник Черно море.

Двубоят на "Георги Аспарухов" предложи множество емоции на малкото зрители по трибуните. Гостите от Варна шокираха всички, тъй като до почивката водеха с 0:2 след голове на Цветков и Бакари. Левски успя да материализира своите множество положения през втората част, когато чрез Адениджи и Пиргов съумя да докара нещата до продължения.

Драмата на "Герена"! (Развой на мача Левски-Черно море по минути)

"Моряците" се добраха до четвъртфинал за Купата на България

В тях Черно море успя да нанесе своя съкрушителен удар, когато в 100-ата минута Сашо Цветков остана сам срещу Йоргачевич и елегантно прати селекцията на Георги Иванов на четвъртфинал.

Снимка 259578

Двубоят на "Герена" започна повече от изненадващо. Черно море нанесе своя удар след само 180 секунди футбол. Уго Секо получи фантастичен пас по крилото. Португалецът напредна само за миг, след което пусна остро подаване в наказателното поле на Левски. Неподготвената "синя" отбрана забрави за Сашо Цветков, който от няколко метра разстреля Боян Йоргачевич! Веднага, след като отбеляза ранното си попадение, тимът на Георги Иванов се прибра дълбоко в своето наказателно поле. "Моряците" заложиха на безкомпромисна игра и опити за светкавични контраатаки.

Първото по-сериозно положение, създадено от играчите на Левски, донякъде бе плод на случайността в 14-ата минута. Мехди Бурабия отправи тежък диагонален изстрел, който профуча на сантиметри от страничната греда на Коварж. Домакините имаха претенции, че чешкият страж е докоснал коженото кълбо и трябва да се отсъди корнер, но броженията им не трогнаха съдията Волен Чинков.

Левски пропиля чиста възможност за изравняване в 17-ата минута. Адениджи демонстрира отличен поглед върху играта и продължи към Аниете. Испанецът обаче разочарова с изпълнението си, пращайки топката слабо извън очертанията на варненската врата.

Снимка 259576

Натискът на "сините" се усилваше с всяка изминала минута. В 27-ата само гредата спаси Черно море от това да изгуби своята преднина. Силен пробив на Франсис Нар завърши с подаване към Адениджи. Баба моментално потърси близкия ъгъл на варненската врата, но за негово съжаление, топката се отклони от страничната греда.

И докато домакините се бяха унесли във вихрени атаки, техният съперник бе 100-процентов пред гола. С втората си атака за мача, Черно море съумя да достигне до нов гол. Бакари се възползва от пробойна в отбраната на Левски, след което напредна в характерния си стил. Нападателят съумя да се справи със съпротивата на Костадинов, Прохазка и Сандберг, след което прати коженото кълбо, макар и с помощта на гредата, в мрежата на безсилния Йоргачевич.

Снимка 259577

"Сините" определено контролираха събитията на терена, но бяха изключително ялови, когато ставаше въпрос за реализиране на положенията. В 37-ата минута Роман Прохазка направи всичко необходимо, за да осигури отлични условия за гол на Адениджи, ала Бабатунде отново прати топката в аут.

На почивката Георги Иванов трябваше да направи принудителна смяна, след като Бакари получи разтежение и на негово място се появи нападателя Марек Кузма.

Втората част предложи атакуващ футбол още в своето начало.Мехди Бурабия демонстрира техника на малък периметър, след което подаде на Адениджи. Тунде обаче пак не уцели вратата, пращайки топката слабо по земя в аут.

Стражът на Черно море Коварж демонстрира висока класа след точно час игра. Антонио Аниете направи поредица от финтове, след което отправи плътен изстрел. Бившият вратар на Слован Либерец обаче бе на мястото си и изби в ъглов удар.

Снимка 259588

Късметът все пак се усмихна на Адениджи в 63-ата минута. След рикошет топката попадна в краката на нигериеца и този път той бе безпогрешен при поредната си индивидуална битка с вратаря Коварж. Принос за гола имаше и сериозната непримиримост на Антонио Аниете.

Последваха скучни минути на "Герена", в които Левски наглед увеличи нападателната си мощ, но изненадващо спря да атакува добре организираната отбрана на Черно море.

Левски наглед спаси кожата в 78-ата минута, когато резултатът беше изравнен. Коварж сътвори чудодейно спасяване при удар на Веско Минев и така "сините" получиха правото да изпълнят корнер. При него чешкият страж се превърна в грешник, разминавайки се с топката. Тя попадна в краката на именяка Димитър Пиргов, който слабичко я отправи към празната врата. В последния момент пътят и към мрежата опита да възпрепятства Мишо Венков. Лидерът на "моряците" обаче демонстрира липса на базови технически умения и така помогна на Левски да се добере до 2:2.

Снимка 259585

В заветните минути от редовното време Левски увеличи своя натиск. Антонио Аниете проби през центъра, след което дълго време си гласеше топката на десния си крак. В крайна сметка ударът му не може да пробие сгъстената отбрана на Черно море. Миг по-късно, опит от далечна дистанция отправи Бурабия, но за негово съжаление коженото кълбо облиза външната страна на мрежата. Така срещата влезе в продължения.

Изтощителният развой на срещата не понесе добре на Георги Костадинов. В началото на първото продължение Мечката получи неприятна травма, поради която бе заменен принудително от Джереми Де Ноойер.

Пълният обрат бе близо до реализиране в 98-ата минута, след като Аниете технично намери включилия се Деса. Перуанецът обаче не демонстрира достатъчно креативност и прати топката в тялото на плонжиралия Коварж.

Снимка 259581

Левски чакаше третия гол в мрежата на Черно море, а вместо това получи такъв. Отново в ролята на герой за гостите се прояви Сашо Цветков. Опорният халф се възползва от заспалата игра на Пиргов и останал сам срещу Йоргачевич чрез елегантно прехвърляне отново даде аванс на варненския тим.

В оставащите минути Левски опита всичко по силите си, за да се добере до дузпи. Този път съдбата не бе на страната на "сините" и така те се простиха с постигането на една от основните си цели през тази кампания.