ЦСКА се спаси от голям срам и успя да победи Гигант (Съединение) за Купата на България с 8:7 след изпълнение на дузпи.

В редовното време двубоят завърши 1:1, а храбрите домакини, макар и останали с 9 души на терена, успяха да запазят равенството и докараха нещата до дузпи.

Двата отбора изпълниха по 7 дузпи, но при седмата Димитър Евтимов спаси удара на Гюзлев, а Мено Кох бе точен и ЦСКА се класира за 1/8-финалите на турнира.

Гигант (Съединение) - ЦСКА 7:8 след дузпи! (Развой на срещата по минути)

Двубоят на "армейците" е от 12:00 часа

Двубоят се игра на "Градски стадион Съединение" в едноименния град пред пълни трибуни и празнична атмосфера, създадена както от любезните домакини, така и от верните армейски привърженици, които за пореден път през годината бяха изпълнили до краен предел отредения им сектор.

През първото полувреме "червените" започнаха похода си към четвърти пореден финал в надпреварата с доста промени в състава, а за пръв път през сезона в стартовата единайсеторка стартира завърналия се след тежка контузия Александър Бучков.

Снимка 596718

Източник: startphoto.bg

Възпитаниците на Саша Илич имаха териториално превъзходство в първите минути и още в 5-ата минута Бисмарк Чарлс надскочи всички след корнер и отклони топката към Дюкенс Назон, който от непосредствена близост стреля в гредата.

Снимка 596721

В средата на първото полувреме Станислав Шопов опита директен изстрел от фаул, но ударът му бе неточен. В 31-вата минута домакините стигнаха до първото си опасно положение в мача, след като Жилов шутира към близкия ъгъл, но кълбото срещна външната страна на мрежата. Малко след това Йоан Бауренски изведе Назон по страхотен начин зад гърба на защитата на Гигант. Нападателят се озова очи в очи с Цветан Тодоров, но изстрелът му бе отразен от стража на домакините.

В 41-ата минута Красимир Здравков проби отляво и центрира към наказателното поле към Георги Стайков, който излезе от втора позиция и с удар по земята се разписа за 1:0. При този изненадващ резултат двата състава се оттеглиха към съблекалните.

Снимка 596735

На почивката Саша Илич направи цели четири промени в състава си като играта напуснаха Александър Бучков, Дюкенс Назон, Станислав Шопов и Йоан Бауренски, а на тяхно място в игра се появиха Браян Морено, Маурисио Гарсес, Джонатан Линдсет и Лазар Туфегджич.

"Армейците" вдигнаха оборотите през второто полувреме и в 49-ата минута стражът на Гигант се отчете със страхотна намеса след опасен изстрел на появилия се от резервната скамейка Маурисио Гарсес. Малко по-късно домакините останаха с 10 души на терена, след като Васил Василев фаулира грубо Бисмарк Чарлс и главният съдия напълно заслужено му показа втори жълт картон и съответно червен, след което футболистът напусна игралното поле. От последвалия пряк свободен удар Джонатан Линдсет стреля опасно, но покрай вратата.

Снимка 596730

В 74-ата минута Браян Морено получи страхотно подаване дълбочина, което го изведе сам срещу вратаря, който успя да отрази първия удар на колумбиеца, но топката се върна в нападателя и той хладнокръвно се разписа за 1:1.

До края на двубоя последва натиск от страна на "червените", но чистите голови положения липсваха. В 5-ата минута от добавеното време Райко Алов влезе много грубо в краката на Лазар Туфегджич и той също получи втория си жълт картон, с което остави своя отбор с 9 души на терена. Въпреки това резултатът отстана непроменен и в редовното време двубоят приключи наравно 1:1.

Снимка 596731

Последваха две продължения по 15 минути, а непосредствено преди първото от тях Лазар Туфегджич бе заменен от юношата на "армейците" Илиан Антонов. ЦСКА продължи да атакува и в 92-ата минута Марселино Кареасо изведе Бисмарк Чарлс на стрелкова позиция, но изстрелът на ганаеца срещна десния страничен стълб. Малко след това Линдсет центрира отляво към Бисмарк, който направи красива задна ножица, ала и този път кълбото мина встрани от вратата. Последваха още 2 пропуска на ганайския нападател, след което той бе заменен от друг юноша на "червените" - Росен Маринов.

В самото начало на второто продължение Линдсет намери много добре Илиан Антонов в наказателното поле, но изстрелът с глава на младия футболист бе спасен от стража на домакините. В 115-ата минута Менно Кох, който заигра като нападател бе близо до попадение, но късметът му обърна гръб и нидерландецът изпрати топката над напречната греда след изстрел от близка дистанция. До края домакините не пропускаха изгоден случай да бавят времето в очакване на последния съдийски сигнал и така се стигна до изпълнения на дузпи.

Снимка 596723

При тях момчетата на Саша Илич бяха безкомпромисни и спечелиха с 8:7, след като абсолючно всички футболисти в червено вкараха, а стражът Димитър Евтимов спаси изстрела на Янко Гюзлев от бялата точка.

На 1/8 финалите ЦСКА ще гостува на Септември (София). Двубоят е насрочен за 1 декември (четвъртък) от 12:00 часа и ще се играе на Националния стадион "Васил Левски".