ФК ЦСКА 1948 се класира за четвъртфиналите за Купата на България след победа с 2:1 при гостуването си на Ботев (Пловдив). В редовното време срещата завърши 1:1, а в продълженията "червените" успяха да се наложат след гол на Димитър Митков. Преди това в 16-ата минута Ивайло Чочев откри резултата от дузпа, а в 53-ата минута дебютиращият Маркиньос изравни.

Преди началото на мача двата тима отбелязаха националния празник 3 март с химна на България.

Ботев (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948 1:2, Димитър Митков бележи

Двата тима се изправят един срещу друг в мач за Купата на България

В 6-ата минута Денислав Александров центрира в наказателното поле, където Димитър Митков засече с глава. Топката обаче мина покрай вратата. Две минути по-късно гредата спаси гостите. Реда Рабей получи от Славчо Шоколаров и с удар от около 20 метра нацели гредата.

В 16-ата минута "червените" поведоха от дузпа. Димитър Митков отне топката от Марио Младеновски и нахлу в наказателното поле. Северномакедонският защитник обаче го фаулира, а главният рефер Георги Давидов посочи бялата точка. Зад топката застана Ивайло Чочев, който вкара за 0:1.

Снимка 521224

В 28-ата минута Борислав Дамянов се обърна добре и шутира, но ударът му бе неточен. Две минути по-късно Рабей получи отдясно и стреля от малък ъгъл - над вратата.

В 34-ата минута Ботев имаше две отлични възможности за гол. Рабей направи двойно с Конате в наказателното поле и от няколко метра отправи удар, който Тодоров спаси. Топката стигна до Сисе, който също стреля силно и то фронтално срещу вратата. Вместо да вкара, ударът на французина бе избит от Лясков, който се бе позиционирал на голлинията.

Снимка 521227

До края на първата част се извършиха по две смени смени и в двата отбора. Маркиньос и Атанас Илиев замениха Младеновски и Сисе, а за гостите в игра влязоха Георги Русев и Марио Топузов на местата на Борислав Дамянов и Николай Ганчев.

В 53-ата минута Ботев изравни. Маркиньос направи двойно с Емануел Току и с брилянтен удар от около 22 метра в горния десен ъгъл вкара за 1:1.

Снимка 521228

След попадението ФК ЦСКА 1948 заигра по-добре и на няколко пъти Васил Шопов и Денислав Александров отправиха удари от далечна дистанция, но Георги Аргилашски спаси.

В 77-ата минута гостите пропуснаха страхотна възможност отново да поведат. Топузов намери Денислав Александров пред наказателното поле. Крилото с хубав удар прати топката в горната греда. Кълбото стигна до Митков, който от няколко метра направи непростим пропуск, стреляйки над вратата.

Снимка 521229

Малко след това вратарят на Ботев се намеси и при удар на Георги Русев, след който се получи и рикошет.

В последните минути на първата част Виктор Генев получи контузия и трудно довърши редовното време на мача. В началото на продълженията бе заменен от Атанас Чернев.

ФК ЦСКА 1948 можеше да стигне до гол още в 92-ата минута. Тогава Александров намери Русев в наказателното поле. Последният отправи удар, който мина над вратата.

Снимка 521225

В 100-ата минута "червените" отново поведоха. Емануел Току извърши фаул срещу резервата Ангел Бастунов отляво. Денислав Александров центрира в наказателното поле, където Атанас Чернев изпусна Димитър Митков, а нападателят отклони във вратата за 1:2.

В 106-ата минута ФК ЦСКА 1948 можеше да реши всичко в мача. Бастунов проби отдясно и намери Денислав Александров в наказателното поле, който от няколко метра отправи удар. Аргилашки обаче спаси.

Снимка 521230

В началото на второто продължение опасен удар на Русев мина покрай вратата. В 115-ата минута Ботев получи възможност да изравни след грешка на Венцислав Василев. Атанас Илиев овладя в наказателното поле и потърсия далечния ъгъл, но стреля в аут.