Етър поднесе поредната изненада в програмата на 1/16 финалите на Купата на България. "Виолетовите" отстраниха Ботев (Пловдив) с 1:0 на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Победителят се определи след изиграване на продължения след като редовното време завърши при 0:0.

Старши треньорът на лидера в efbet Лига Азрудин Валентич даде почивка на някои титуляри, но заложи и на опитни футболисти за срещата. Аут от групата бе Тодор Неделев.

Етър - Ботев (Пловдив), развой на срещата по минути

"Виолетовите" плашат с пълен стадион "Ивайло"

В негово отсъствие, "канарчетата" не изглеждаха особено убедително като се опитваха да вкарат попадение, но така и не създадоха чисти положения. В състава на домакините играха с голям ентусиазъм.В 43-ата минута, "виолетовите" искаха дузпа. Кольо Станев напредна отдясно и бе съборен на границата на наказателното поле от Филип Филипов. Съдията Димитър Буров подмина и прецени, че нарушение няма.

Снимка 547405

В 54-ата минута Па Конате вкара, но попадението бе отменено заради засада към играча на Ботев. След като в редовното време попаденията липсваха, бе ред на продълженията.

Във втората минута на първото продължение, Кольо Станев се измъкна между двама бранители на Ботев и пусна успореден пас в наказатеното поле към Даниел Младенов, за който остана по-лесното - да насочи и открие за 1:0.

До края пловдивчани не успяха да отговорят и отпаднаха от Купата.