Хитът в първенството на Първа лига - Дунав е първият отбор, който се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Русенци победиха софийския Септември с 2:0. Срещата се игра в квартал Драгалевци в столицата и беше второ гостуване на "драконите" в полите на Витоша. В предишния кръг те посетиха съседния квартал Бистрица.

НА ЖИВО Септември - Дунав: Ще падне ли втори елитен скалп в полите на Витоша

В Драгалевци започват осминафиналите за Купата на България

Гостите бяха получили указания от треньора си Веселин Великов бързо да решат мача. Те започнаха с дълбока преса и още в първата минута можеха да открият резултата след грешка на защитата на Септември.

Играчите на домакините отговориха със същото и дойде ред на Наков да създаде голова ситуация.

Снимка 259375

Двуострата игра доведе до два бързи гола за Дунав. Поредната открадната топка даде възможност на Атанас Атанасов да шутира от 30 метра. Топката влезе неспасяемо в долния десен ъгъл за 0:1.

Малко по-късно Васил Шопов увеличи на 2:0 след удар с глава. Това практически реши изхода на двубоя и русенци основно пазеха резултата.

След почивката домакините направиха опит за обрат. В 56-ата минута Чандъров не можа да отбележи от дузпа, спасена с вещина от Антонов.

До края домакините направиха няколко пропуска, по-скоро плод на отчаянието.